حامیان ائتلاف نجات در کابل: حکمتیـار برای ایجاد تفرقه آمده است

گزارشگر:چهار شنبه 8 سنبله 1396 ۷ سنبله ۱۳۹۶

گروهی در کابل طی یک گردهمایی از ائتلاف نجات افغانستان اعلام حمایت کردند.
صدها نفر از باشندگان شهر کابل روز سه‌شنبه (۷ سنبله) در همایشی زیر نام “حمایت از آزادی، غرور ملی و نجات ملی” حمایت‌شان را از ایتلاف نجات mandegar-3افغانستان اعلام کردند.
در این همایش که شماری زیادی از شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی، علمای دینی، فعالان مدنی، جوانان و دانشجویان اشتراک کرده بودند، نحوه فعالیت‌های سیاسی گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی تفرقه افگنانه خوانده شد و از موضع‌گیری‌های استاد عطامحمد نور والی بلخ در برابر آن حمایت شد.
سخنرانان این همایش، رهبری حکومت وحدت ملی را کانون توطه خوانده و گفتند، حکومت وحدت ملی در تلاش است تا از طریق افراد خود فروخته، چهره‌های ملی و مردمی را ترور شخصیتی کنند.
آنان همچنان گفته‌های اخیر گلبدین حکمتیار را تفرقه افگنانه خوانده با اشاره به این موضوع که حکمتیار معلوم نیست که پیش از بازگشت به کشور در کجا زندگی می‌کرد و در خدمت چه کسانی بود تاکید کردند که سخنانی واهی او به آدرس قهرمان ملی کشور برای مردم افغانستان قابل قبول نمی‌باشد.
سخنران این همایش خطاب به رهبری حکومت و افرادی که به دنبال نفاق افگنی در میان مردم افغانستان هستند هشدار داده تاکید کردند که مردم افغانستان، قهرمانان خود را هیچ‌گاه تنها نگذاشته و در برابر هرنوع توطئه که بر ضد منافع ملی، قهرمان و شخصیت‌های مطرح افغانستان باشد با جدیت تمام می‌ایستند.
حسینی مدنی، یکی از فعالان سیاسی در این همایش گفت:” استاد عطا محمد نور، تنها یک شخص نیست، از بین مردم است و از متن مردم است و مردم افغانستان هیچ‌گاه خادمان خود را و کسانی‌که بیرق خدمت ‌را به دست دارند تنها نمی‌گذارند ما در برابر تمام توطئه‌ها و برنامه‌های شومی که در خدمت نفاق افگنان است و در فکر جدایی مردم افغانستان است و در فکر ترور شخصیت‌های کلان ماست می‌ایستیم”.
محمد ناطقی عضو ارشد حزب اسلامی مردم افغانستان از عدم تطبیق توافقنامه حکومت وحدت ملی به شدت انتقاد کرده گفت که ریاست جمهوری تاکنون در زمینه تطبیق این توافقنامه اقدامی نکرده است. وی از رهبری حکومت خواست که تمام توافقاتی را که در توافقنامه سیاسی تشکیل حکومت وحدت ملی امضا کرده عملی سازد.
آقای ناطقی گفت:” ایتلاف نجات مردم افغانستان یک جریان اصلاحی است که از دورن حکومت شکل گرفته و خواهان تطبیق عدالت و رسیدن به خواسته‌های مردم افغانستان است”.
فضل الرحمان اوریا فعال سیاسی و یکی دیگر از سخنرانان این همایش خواهان آوردن اصلاحات از درون ارگ شد و گفت:” اگر اصلاحات از ارگ آغاز نشود از ولایت و دیگر ادارات ممکن نیست”.
آقای اوریا، محمد اشرف غنی را یک رییس جمهور خیالی خوانده بیان داشت، رییس جمهور از طریق آرای مردم به کرسی ریاست جمهور نرسیده و یک رییس جمهور خیالی است.
این فعال سیاسی، ارگ ریاست جمهوری را به دست داشتن در فساد گسترده متهم کرده افزود، حکومت در زمینه تامین امنیت ناکام بود و رهبران حکومت به فکر مردم نیست و به فکر عیش و نوش خودشان هستند.
وی گفت، مسوول بحران‌های کشور آقای غنی است. او تاکید کرد، آقای غنی یا به مسوولیت‌های خود توجه کند و یا هم به گونه احترامانه استعفا بدهد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.