حمایت مرکل از طرح اخراج سریع پناهجویان مجرم از آلمان

یک شنبه 20 جدی 1394/

mandegar-3پناهجویان در حمله گروهی بر زنان و آزارهای جنسی در شب سال نو در شهر کولن آلمان متهم هستند. حالا آنگلا مرکل نیز علاوه بر هم حزبی‌هایش از طرح سخت کردن قوانین پناهنده‌گی در آلمان حمایت می‌کند.
صدراعظم آلمان از یک طرح پیشنهادی حمایت می کند که بر اساس آن اخراج پناهجویانی که مرتکب جرم می شوند، تسریع می گردد. این اظهارات یک هفته پس از آن بیان شد که در ایستگاه مرکزی قطار شهر کولن آلمان آزارهای جنسی گسترده صورت گرفت.
در واکنش به موجی از حملات جنسی شب سال نو در کولن که گفته می شود حداقل شماری از آنان توسط مهاجران صورت گرفته، انگلا مرکل روز جمعه اعلام کرد که حالا زمان آن رسیده که روند اخراج مهاجرانی که در مجرم هستند، سریع تر گردد. آزارهای جنسی گسترده شوک بزرگی را در جامعه آلمان ایجاد کرد.
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در جریان ملاقات با اعضای حزب اتحاد دموکرات مسیحی «سی دی یو» به مخاطبانش گفت: «مهترین چیز این است که حقایق در مورد آنچه در شهر کولن اتفاق افتاد، به صورت آزاد و بی پرده بیان شوند. چیزهای وحشتناکی اتفاق افتاده و ما باید نسبت به آنها پاسخگو باشیم».
براساس قانون فعلی آلمان، تنها مهاجرانی اخراج می شوند که دولت آلمان آنان را به سه سال زندان محکوم کرده باشد و این نکته نیز تایید شود که در صورت پس فرستادن شان به کشورشان جان آنها در خطر نیست.
وزیر داخله آلمان گفت شمار نیروهای پولیس در اطراف ایستگاه مرکزی قطار کولن مناسب یک جشن معمولی بود.
تغییر در قانون پناهنده‌گی
به نقل از خبرگزاری فرانسه، مرکل برای اولین بار صریحا در مورد تغییر در قانون پناهندگی سخن گفت: «ما باید از خودمان بپرسیم آیا ضرور بود که زودتر این راه را پیش می گرفتیم؟ من باید این را به خودم بگویم که ما باید هرچه زودتر این مسئله را حل کنیم».
روز جمعه همچنان توماس دیمیزیر وزیر داخله و هایکو ماس وزیر عدلیه آلمان نیز با هم ملاقات کردند و درباره قانون پناهندگی این کشور گفتگو کردند.
با اشاره به رویدادی که در کولن اتفاق افتاد، دیمیزیر از شمار نیروهای پولیسی که به اطراف ایستگاه قطار این شهر فرستاده شده بود، دفاع کرد و گفت: «این یک صف آرایی معمولی برای یک جشن سال نو معمولی بود، اما در مقایسه با گذشته کم بود».
تحت فشار
مرکل پس از رویداد کولن به شکل قابل توجهی تحت فشار قرار گرفته و شک و تردیدهایی را در داخل و خارج این کشور سبب شده است که چرا مرکل تصمیم گرفته است تا به شمار زیاد پناهجویان اجازه ورود بدهد.
برخی‌ها مرکل را به خاطر سیاست «درهای باز» در برابر پناهجویان به شدت مورد انتقاد قرار داده اند، هرچند که آلمان از ماه سپتمبر ۲۰۱۵ کنترول مرزی اش را با اتریش دوباره آغاز کرده است. آلمان در سال گذشته نزدیک به ۱٫۱ میلیون پناهجو را جای داده است که بیشترشان از مناطق درگیر بحران در خاورمیانه هستند.
شهر ماینز آلمان مرکز ایالات راینلند فالتز است که در سیزدهم ماه مارچ انتخابات ایالتی آن برگزار می شود. این انتخابات محکی برای سیاست جاری احزاب در قبال پناهجویان خواهد بود. در این ایالت به شدت میان محافظه کاران دموکرات مسیحی «سی دی یو» و چپی های میانه رو سوسیال دموکرات رقابت وجود دارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.