حمایت کامل پاکستان از تروریستان در شمال

گزارشگر:چهارشنبه 4 دلو 1396 ۳ دلو ۱۳۹۶

وزارت دفاع ملی کشور با رد ادعای حضور داعشیان الجزایری و فرانسوی در ولایت جوزجان می‌گوید که تروریستان در این ولایت تحت حمایت کامل استخبارات پاکستان قرار دارند.
به گزارش خبرگزاری جمهور؛ پیش از این گزارش هایی وجود داشت که تروریستان فرانسوی و الجزایری که برخی از آنها از سوریه به افغانستان آمده‌اند به گروه داعش در شمال کشور، بویژه در جوزجان پیوسته‌اند.
یکی از نمایندگان مردم ولایت جوزجان در مجلس نمایندگان نیز به تازگی گفته است که عبدالعزیز یلداش پسر طاهر یلداش، رهبر شبه نظامیان ازبکستان رهبری داعشیان در این ولایت را بر عهده گرفته است.
در همین حال محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی امروز سه شنبه (۳ دلو) با آنکه وجود تروریستان داعشی در ولایت جوزجان را رد نکرد اما گفت: «تروریستانی که در جوزجان هستند با داعشیان سوریه و عراق ارتباط ندارند بلکه پاکستان برای بزرگ و نیرومند نشان دادن داعش در این ولایت، بزرگ نمایی می کند».
آقای رادمنش افزود:» این داعشیان، تنها ساخته و پرداخته استخبارات پاکستان اند».
وی تاکید کرد که داعش در ولایت جوزجان و در نقاط مختلف کشور منزوی شده است، مردم با اینها نیستند، فعلا آنها در افغانستان دست و پایشان شکسته است.
آقای رادمنش در رابطه با ادعاها مبنی بر رهبری داعش در این ولایت گفت: «عبدالعزیز شاید فرمانده چند داعشی در این ولایت باشد اما داعش پس از کشته شدن فرمانده شان در ولایت جوزجان فرمانده تازه ای را گزینش نکرده اند. اگر آوازه بلندی از داعش در افغانستان شنیده می شود، همان اساس تبلیغات استخباراتی پاکستان است».
آقای رادمنش خاطر نشان ساخت که نیروهای دلیر دفاعی کشور با قاطعیت علیه تروریستان اقدام کرده و می‌کنند و هر جایی که آنان حضورشان را اعلام کنند به شدت سرکوب خواهند شد.
معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی کشور تاکید کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی برای سرکوب تروریستان در ولایت جوزجان نیز آمادگی های لازم را گرفته اند و به زودی تروریستان در این ولایت نیز سرکوب خواهند شد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.