حمله درون آستینی بر سربازان خارجی

۲۱ عقرب ۱۳۹۱

دو سرباز افغان روز شنبه بر روی سربازان ناتو تحت رهبری امریکا آتش گشودند. در این حمله یک سرباز اسپانیایی زخمی شد.
سخنگوی نیروهای بین‌المللی در کابل گفت این حمله در ساعات اولیه روز شنبه در ولسوالی «مقر» ولایت بادغیس توسط دو سرباز ارتش ملی افغانستان انجام شد. یکی از سربازان مهاجم به شدت زخمی شده است.
سخنگوی ایساف گفت: «دو سرباز ارتش افغانستان به نیروهای ایساف در ولایت بادغیس حمله کردند». او در ادامه خاطرنشان کرد که یک سرباز این نیروها در این حمله زخم برداشته است.
این حمله، تازه‌ترین واقعه از حملات موسوم به «داخلی» یا «سبز بر آبی» در افغانستان می‌باشد که توسط افرادی با یونیفورم نیروهای نظامی افغانستان انجام می گیرند.
در همین حال، وزارت دفاع اسپانیا در بیانیه‌یی گفته است که سربازان افغان به یک پایگاه داخل شدند و «آتش گشودند و چندین نارنجک پرتاب کردند». در بیانیه آمده است که «یک مربی نظامی اسپانیایی در این واقعه به طور سطحی در بازوی چپ خود زخم برداشت».
به گفته وزارت دفاع اسپانیا، یکی از مهاجمان که پیش تر گفته شده بود، کشته شده در واقع به شدت زخمی و دستگیر شده است. مهاجم دیگر به همراه یک فرد سومی که گمان می رود در این حمله دست داشته، دستگیر شده اند.
سخنگوی والی بادغیس این حادثه را تایید کرد اما گفت فقط یک مهاجم که «مشکلات روانی داشت» در این حمله نقش داشته است.
شرف الدین مجیدی، سخنگوی والی بادغیس به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفت: «سربازی که آتش گشود، مشکلات روانی دارد. او توسط نیروهای ایساف زخمی و سپس توسط نیروهای افغان و ایساف دستگیر گردید».

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.