حملۀ انتحاری بر پولیس اتحادیۀ اروپا در کابل

گزارشگر:سه شنبه 16 جدی 1393 ۱۵ جدی ۱۳۹۳

mnandegar-3یک بمب‌گذار انتحاری طالبان موتر پولیس اتحادیه اروپا را در کابل هدف قرار داد. در این حمله دست کم یک عابر کشته شده و ۱۶ تن دیگر زخمی شده اند. به سرنشینان موتر پولیس اتحادیه اروپا آسیبی نرسیده است.
ماموریت پولیس اتحادیه اروپا روز دو شنبه (۱۵ جدی/ ۵ جنوری) گفت که یک موتر حامل کارمندان‌اش در جاده جلال آباد در شرق کابل هدف حمله با بمب موتری قرار گرفت.
ماموریت پولیس اتحادیه اروپا در یک خبرنامه گفته است: «سرنشینان این موتر زخمی نشده اند.»
حشمت استانکزی، سخنگوی پولیس کابل گفت که شش فرد ملکی در این حادثه زخمی شدند و یکی از زخمیان بعداً جان سپرد.
اما لحظاتی بعدتر کنشکا ترکستانی، سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان گفت که ۱۶ تن به شمول سه افسر پولیس در این بمبگذاری زخمی شده اند.
گروه طالبان با پیامی در صفحه تویتر مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.
این حمله که صدای آن در بسیاری قسمت‌های کابل شنیده شد، نخستین حمله بزرگ از شروع سال جدید میلادی است که در آن، نیروهای بین المللی ماموریت جنگی خود را خاتمه بخشیده و به ماموریت آموزشی و مشوره دهی به نیروهای امنیتی افغانستان آغاز کرده اند.
ماموریت پولیس اتحادیه اروپا برای تقویت نیروی پولیس ملکی افغانستان فعالیت می‌کند که بخشی از تلاش‌ها برای تقویت نیروهای امنیتی افغانستان است.
پولیس همچنین روز دو شنبه از انفجاری در نزدیکی میدان هوایی بین المللی کابل خبر داده است که تلفاتی در پی نداشته است.
در یک حادثه دیگر در ولایت زابل در جنوب افغانستان، دو فرد ملکی کشته شدند. غلام سخی روغ لیونی، فرمانده پولیس زابل گفت که مواد انفجاری در یک دکان در شهر قلات جاسازی شده بود و زمانی که یک مقام پولیس از محل عبور می‌کرد، انفجار داده شد. او افزود که مقام پولیس از حادثه جان به سلامت برد، اما ۹ فرد ملکی زخمی شدند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.