حملۀ مردان چادری پوش بر ولسوالی سروبی

گزارشگر:3 حوت 1392 ۲ حوت ۱۳۹۲

mandegar-3روز جمعه سه مرد چادری پوش انتحاری مرکز پولیس سروبی را مورد حمله قرارداده و یک پولیس را کشته اند. این حادثه نگرانی‌های امنیتی را در آستنانه انتخابات ریاست جمهوری افزایش داده است.
پس از آنکه روز جمعه ( ۲ حوت) یک انتحار کننده بمب موتری را در بیرون دروازه وردی مرکز پولیس ولسوالی سروبی واقع در ۵۰ کیلومتری شرق کابل انفجار داد، جنگجویان دیگر هنگامی کشته شدند که به مرکز پولیس یورش بردند.
طالبان مسوولیت این حمله دو ساعته را بردوش گرفته اند. پیش از آن کاروان موترهای حامل عبدالله عبدالله نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان به روز چهارشنبه در این ولسوالی مورد شلیک قرار گرفته بود.
جنرال محمد ظاهر فرمانده پولیس ولایت کابل گفته است: «امروز به ساعت ۶٫۲۰ قبل از ظهر یک بمبگذار انتحاری که بر موتر «مینی وان» سوار بود، در محوطه ساختمان مقر مرکزی پولیس سروبی داخل شد».
او افزود: «سه تروریست دیگر که چادری زنانه پوشیده بودند به محوطه ساختمان داخل شده شروع به شلیک کردن نمودند و در برابر نیروهای پولیس و اردو مقاومت کردند. در نتیجه این حمله یک افسر کشته شد و سه تن دیگر زخمی گردیدند».
اما طبق گزارش خبرگزاری آلمانی «دی پی ای»، صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخله افغانستان گفته است:« اول، یکی از حمله کنندگان در دروازه ساختمان پولیس ولسوالی سروبی موتر حامل مواد انفجاری را انفلاق داد، دوتن دیگر که لباس های زنانه پوشیده بودند بر محافظان پولیس آتش گشودند».
جنگجویان مرد قبلاً از چادری زنانه برای آن استفاده می‌کردند تا خود را پنهان کنند و مانع معاینه بدنی نیروهای امنیتی افغانستان گردند، چنان که در سال ۲۰۱۲ در حمله ای که چهار سرباز فرانسوی کشته شدند، جنگجویان از چادری استفاده کرده بودند.
ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفت که طالبان این حمله روز جمعه را انجام داده اند.
او گفت: «جنگجویان مجاهدین که مجهز با سلاح‌های سنگین و سبک و واسکت‌های انتحاری بودند، تلفات سنگینی بر دشمن وارد کردند».
سروبی که در وسط جاده عمده بین کابل و جلال آباد قرار دارد، یک ولسوالی نا آرام بوده و در منطقه ای واقع شده است که برای حفاظت کابل اهمیت کلیدی دارد.
در حالی که ۵۵ هزار سرباز جنگی زیر فرماندهی ایالات متحده امریکا پس از ۱۳ سال جنگ سخت با طالبان افغانستان را ترک می گویند، قرار است در ماه حمل در افغانستان انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود تا جانشینی برای حامد کرزی رییس جمهور افغانستان تعیین گردد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.