حملۀ ناکام به کمیسیون انتخابات

10 حمل 1393/

مقامات پولیس کابل می‌گویند حمله تروریستان به دفتر کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با کشته شدن همه مهاجمان به پایان رسید.
حشمت‌الله استانکزی، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل گفت که پنج مهاجم ساعت ۱۲:۳۰ بعد از ظهر روز گذشته وارد یک ساختمان در نزدیکی دفتر کمیسیون مستقل انتخابات شدند و تا ساعت ۵:۳۰ بعد از ظهر با نیروهای امنیتی افغانستان به زدوخورد پرداختند.mnandegar-3
او گفت که در این رویداد تنها دو پولیس افغانستان «به صورت سطحی» زخمی شدند و به کارمندان کمیسیون انتخابات آسیب نرسیده‌است.
آقای استانکزی گفت اجساد چهار تن از مهاجمان در محل دیده می‌شود و احتمالا جسد مهاجم پنجمی در اثر حمله انتحاری خودش از بین رفته‌است.
نور محمد نور سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات نیز گفت: «به کارمندان ما در این حمله صدمه‌یی نرسیده‌است. ما پیش بین چنین وضعیتی بودیم و از سه ماه پیش تدابیر شدید امنیتی برای محافظت از کمیسیون را اتخاذ کرده بودیم.»
آقای نور افزود که اکثر مواد حساس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان سه هفته پیش به مکان‌های امن در ولایات منتقل شده‌است و کمیسیون از ناحیه از بین رفتن مواد انتخاباتی نگرانی ندارد.
یک منبع دیگر از کمیسیون به بی‌بی‌سی گفت که ابتدا یک حمله کننده انتحاری مواد منفجره خود را در برابر یک ساختمان چهار طبقه که حدود ۳۰۰ متر با کمیسیون انتخابات فاصله دارد، منفجر ساخت و بقیه مهاجمان به این ساختمان داخل شدند و از انجا ساختمان کمیسیون را با موشک هدف قرار دادند.
مقامات افغانستان تایید کردند که مهاجمان با سلاح سنگین مسلح بودند و ساختمانی‌که آنها در آن موضع گرفته‌اند غیر مسکونی و خالی است.
طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفته‌اند.
کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در نزدیکی جاده کابل جلال‌آباد قرار دارد و این جاده بارها هدف حملات انتحاری و گروهی شورشیان قرار گرفته‌است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.