حنیف اتمر: پاکستان هیچ اقدامی برای سرکوب شورای کویته و شبکۀ حقانی نمی‌کند

شنبه 7 قوس 1394/

مشاور امنیت ملی افغانستان در دیدار با سفیر ترکیه در کابل گفت که با وجود فعالیت شوراى کویته و شبکه حقانی علیه افغانستان، پاکستان هیچ اقدامی برای مقابله با آن‌ها در خاک خود نمی‌کند.
تواب غورزنگ سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان، به نقل از مشاور امنیت ملى این کشور گفت: شوراى کویته و شبکه حقانى که در پاکستان mandegar-3مستقر هستند علیه افغانستان فعالیت‌ می‌کنند اما اسلام‌آباد برای مقابله با آن‌ها اقدامی نمى‌کند.
وی افزود: مشاور امنیت ملی افغانستان و سفیر ترکیه همچنین در مورد روابط دو کشور و روند صلح افغانستان و نقش ترکیه نیز بحث و تبادل نظر کردند.
غورزنگ ادامه داد: مشاور امنیت ملى افغانستان در دیدار با سفیر ترکیه در کابل با اشاره به موضوع صلح با مخالفان مسلح گفته که دولت کابل به صلح متعهد است اما روند صلح جوانب مختلفی دارد.
اتمر به نتیجه رسیدن روند صلح افغانستان را با توجه به استفاده مخالفان مسلح از هراس‌افکنی درراستای منافع سیاسى خودشان دشوار خواند.
سفیر ترکیه در کابل نیز ضمن تقدیر از دستاوردها و پیشرفت‌هاى حکومت وحدت ملى افغانستان در عرصه‌هاى مختلف بر تعهد کشورش به تداوم روند آموزش پلیس ملى افغانستان تأکید کرد.
على سعید اکین همچنین برای از سرگیری روند صلح و نشست سه‌جانبه افغانستان، ترکیه و پاکستان، از آمادگی ترکیه برای میزبانى این نشست خبر داد.
سخنگوى شوراى امنیت ملی افغانستان نیز به آژانس خبری پژواک گفت که حنیف اتمر همچنین «اسماعیل اراماز» نماینده غیرنظامی ناتو در کابل، و سفیر چین در افغانستان نیز دیدار کرد.
وی افزود: اتمر در دیدار با نماینده ناتو در کابل در مورد نتایج سفر اخیر خود به بروکسل، کنفرانس وزیران خارجه کشورهاى عضو سازمان ناتو و همچنین در مورد همکارى‌هاى دراز مدت ناتو با افغانستان گفت‌وگو کرده است.
غورزنگ اظهار داشت که مشاور امنیت ملى افغانستان در ملاقات با سفیر چین در کابل نیز در مورد همکاری‌هاى امنیتى میان دو کشور، روند صلح و کنفرانس قلب آسیا بحث کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.