حکومت خواستار تعویق رخصتی‌های تابستانی شورای ملی شد

۲۳ سرطان ۱۳۹۸

حکومت از شورای ملی خواسته تا رخصتی‌های تابستانی خود را به دلیل تصویب و تایید بودجه انتخابات به تعویق بیاندازند.
فضل‌هادی مسلم‌یار رییس مجلس سنا در نشست دیروز این مجلس گفت که حکومت از طریق وزارت دولت در امور پارلمانی از مجلس سنا خواسته است تا رخصتی‌های تابستانی خود را تا تصویب بودجه انتخابات معطل قرار دهند.
آقای مسلم‌یار افزود، حکومت تاکید دارد که جامعه جهانی و شرکای انتخاباتی افغانستان در تامین بودجه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری جدی نیستند و به همین خاطر حکومت از طریق وزارت مالیه به انتخابات بودجه اختصاص داده تا زمینه برگزاری انتخابات فراهم گردد.
به گفتۀ او، حکومت در برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری جدی است و برای تصویب بودجه انتخابات از دو مجلس شورای ملی خواسته است تا رخصتی‌های تابستانی خود را به تعویق اندازند.
با این وجود سناتوران نیز با تعویق رخصتی‌های تابستانی شان تا معرفی و تایید بودجه وسط سال موافقت کردند.
از سوی دیگر، آقای مسلم‌یار به سناتوران گفت که سلام رحیمی وزیر دولت در امور صلح نیز از وی خواسته است تا به او وقت دهد که در یکی از نشست‌های آینده مجلس سنا دیدگاه دولت افغانستان در مورد صلح را به سناتوران و از این طریق به مردم افغانستان توضیح دهد.
سناتوران نیز موافقت کردند تا آقای رحیمی در یکی از نشست‌های آینده مجلس سنا حضور یافته و در مورد چگونگی روند صلح معلومات دهد.
آقای مسلم‌یار گفت که به آقای رحیمی وقت خواهد داد تا در یکی از نشست‌های مجلس سنا (سه شنبه هفته جاری و یا یک‌شنبه آینده) در مورد صلح دیدگاه خود را با سناتوران شریک سازد.
این در حالی است که سلام رحیمی به تازه‌گی از سوی محمداشرف غنی به عنوان وزیر دولت در امور صلح تعیین شده است. او پیش از این به عنوان رییس دفتر مقام عالی ریاست‌جمهوری کار می‌کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.