خانوادۀ سرباز امریکایی کشته‌شده در افغانستان: آقای اوباما شما مناسب ریاست‌جمهوری نیستید

12 سنبله 1393/

mnandegar-3خانواده یکی از سربازان امریکایی کشته‌ شده در افغانستان در نامه‌یی سرگشاده با انتقاد از عملکرد رییس‌جمهوری امریکا درخصوص داعش خواستار استعفای وی شد و تاکید کرد: رهبری بزدلانه شما باعث ایجاد شکاف شده است.
به نوشته روزنامه دیلی میل، بیلی و کارن وون تنها پسرشان آرون کارسون ووگن را در سال ۲۰۱۱ در افغانستان از دست دادند. وی عضو تیمی بود که با نام «واحد ششم نیروی دریایی» شناخته می‌شد. آرون کارسون یکی از ۳۳ سربازی بود که در جریان ساقط شدن هلی‌کوپتر چینوک در افغانستان کشته شد.
خانواده وون روز دوشنبه در واکنش به اقدامات باراک اوباما، رییس‌جمهوری امریکا در پی انتشار ویدیوی سر بریدن جیمز فولی، روزنامه‌نگار امریکایی توسط داعش از وی انتقاد کردند. به گفته آنها باراک اوباما پس از برگزاری کنفرانس خبری با محوریت کشته شدن جیمز فولی به گلف بازی رفت.
در نامه این خانواده امریکایی آمده است: پیام شما کاملا واضح و رسا بود آقای رئیس‌جمهور. شما مناسب این شغل نیستید. شما این مساله را می‌دانید، ما هم از آن اطلاع داریم. تمام جهان این را می‌داند. اقدامات و یا عدم اقدامات شما به عنوان فرمانده کل قوای امریکا به بهای جان امریکایی‌ها تمام می‌شود. رهبری بزدلانه شما باعث ایجاد شکاف شده است؛ نه تنها در امنیت امریکا بلکه در امنیت کل جهان.
در ادامه این نامه که در روزنامه ورلد تریبیون منتشر شده، آمده است: ما مستقیما از شما می‌خواهیم که استعفا دهید تا یک زن و یا مرد شجاع بتواند روی کار بیاید و به کشتارهای خارج از کنترلی که در عراق و سوریه رخ می‌دهد و داعش ، رسیدگی کند. زمان آن فرا رسیده که شما استعفا دهید و یک رهبر واقعی روی کار بیاید که از جان پسران و دختران ما حفاظت کند.

اشتراک گذاري با دوستان :