خشتم سنا از ستم بر مردم چاه‎آب

دو شنبه 15 عقرب 1396/

شماری از سناتورها در مجلس سنا می‌گویند که حکومت در مورد کشتار بی رحمانه مردم ولسوالی جاه‌آب ولایت تخار هیچ اقدام موثری را روی دست ندارد.
سناتورها می‌گویند که هم اکنون نیز کشتار مردم ولسوالی چاه‌آب تخار توسط فرمانده بشیر قانت ادامه دارد و حکومت برای جلوگیری از این کشتار، هیچ mandegar-3اقدامی نکرده است.
آنان از حکومت می‌خواهند که هرچه زودتر باید جلوکشتار مردم توسط افراد بشیر قانت را بگیرد در غیر آن مردم ولسوالی چاه آب را باید به دریایی امو بیاندازد.
محمد افضل شامل سناتور ولایت تخار در مجلس سنا گفت: «مردم ولسوالی چاه آب در آتش جنگ می‌سوزد ولی حکومت در برابر این جنایت خاموش است؛ اگر حکومت مردم ولسوالی چاه آب را نمی‌خواهند باید آنان را در دریای آمو بیاندازند تا به یکبارگی از این مردم نجات یابد».
آقای شامل افزود، فرمانده بشیر قانت که از سوی حلقات مزدور در داخل حکومت حمایت می‌شود در ولسوالی چاه آب فاجعه انسانی به راه انداخته است.
او خاطر نشان کرد که از ۳ روز بدین سو جنگ شدید میان افراد بشیر قانت و مردم ولسوالی چاه آب جریان دارد که در این درگیری زنان و کودکان نیز از سوی افراد بشیر قانت کشته شده اند.
این عضو مجلس هشدار داد که اگر دولت از مردم ولسوالی چاه آب حمایت نکند، مردم مجبور خواهند شد که در کنار مخالفان دولت قرار بگیرند.
روناترین عضو کمیسیون امنیت داخلی مجلس سنا نیز گفت که فاجعه انسانی در ولسوالی چاه آب تخار جریان دارد و افراد ملکی از سوی افراد مسلح غیر مسئول به قتل می رسند.
خانم ترین با انتقاد از خاموشی حکومت در مورد رویداد ولسوالی چاه آب گفت که در درگیری‌ها در این این ولسوالی، زنان و کودکان کشته شده اند.
صفی الله هاشمی دیگر عضو مجلس سنا نیز گفت که در ولسوالی چاه آب تخار قتل عام مردم از سوی افراد مسلح غیر مسوول جریان دارد ولی رییس جمهور، رییس اجرایی و شورای امنیت ملی خاموش اند.
آقای هاشمی گفت که در درگیری‌های اخیر میان افراد مسلح غیر مسوول و مردم ولسوالی چاه آب، فرمانده پولیس این ولسوالی نیز زخمی شده است.
در همین حال، فضل‌هادی مسلم‌یار رییس مجلس سنا نیز وقایع ولسوالی چاه آب تخار را نگران کننده خواند و از حکومت خواست که در مورد گرفتاری فرمانده بشیر قانت اقدام کند.
آقای مسلم‌یار گفت که رهبران حکومت باید هرگونه مصلحت گرایی و فرستادن هیات را در این رابطه کنار بگذارد و برای گرفتاری فرمانده قانت و جلوگیری از ادامه قتل عام مردم اقدام کند.
بشیر قانت از چندی به این سو چند بارها متهم شده که بر مردم ولسوالی چاه آب ولایت تخار حمله کرده و ده ها تن را کشته است.
افراد مسلح قانت، پیش از این چندین بار بر نمازگزاران در مسجد جامع ولسوالی چاه آب حمله کرده اند.
بشیر قانت از فرماندهان مربوط به حزب اسلامی است. حزب اسلامی گلبدین حکمتیار نیز از او حمایت می‌کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.