خشم نماینده‌گان افغانستان بر امریکا: از افغانستان و پاکستان یکـی را انتـخاب کنیـد

سه شنبه 5 عقرب 1394/

شماری از نماینده‎گان مجلس با انتقاد تند از پذیرایی نخست وزیر پاکستان در امریکا می‌گویند که امریکا باید یا دوستی با افغانستان و یا با پاکستان یکی را انتخاب کند.
اعضای مجلس نماینده‎گان می‌گویند که مردم افغانستان توقع داشتند امریکا بر منبع تروریزم فشار آورد تا دست از حمایت ترور و وحشت بردارد نه اینکه به هدیه بدهد.
mnandegar-3نوازشریف نخست وزیر پاکستاندر سفرش به امریکا با استقبال مقام‌های امریکایی روبرو شد.
گل پادشاه مجیدی عضو مجلس نماینده‎گان گفت: مردم افغانستان از امریکا توقع داشتند که با نواز شریف نخست وزیر پاکستان طوری برخورد کند که تروریزم را دیگر تقویت و حمایت نکند؛ اما متاسفانه این طور برخورد نکرد.
آقای مجیدی افزود: « امریکا باید مشخص کند که با حامی تروریزم دوست می‌ماند یا با قربانی تروریزم؛ باید انتخاب کند».
او از هیات اداری مجلس نماینده‎گان خواست که حساسیت مردم افغانستان را طی اعلامیه ای منتشر کند.
زهیر سعادت دیگر عضو مجلس نیز از حکومت وحدت ملی نسبت نداشتن یک استراتژی استوار در برابر پاکستان انتقاد کرد.
آقای سعادت افزود: «حکومت افغانستان یک بار با پاکستان دوست می‌شود و توقع دارد که صلح در کشور بیاورد و بار دیگر همه داد می زنیم که پاکستان تمویل کننده و حامی تروریزم است».
او از رهبران حکومت وحدت ملی و شورای امنیت کشور تقاضا کرد که طرح استراتژیک دراز مدت را در برخورد با کشورها به ویژه پاکستان تدوین کند.
این عضو مجلس تاکید ورزید: «از امریکا پرسان شود که اگر به نیروهای امنیتی افغانستان در مبارزه با تروریزم تجهیزات می دهد یا نه؛ وگرنه باید راه های دیگری برای تجهیز نیروهای امنیتی جستجو گردد».
این در حالی است که دولت افغانستان همواره پاکستان را حامی تروریزم اعلام کرده و از آن کشور خواسته است لانه های تروریزم را در خاک خودش هدف قرار دهد.
اخیرا، نوازشریف نخست وزیر پاکستان در امریکا گفته است که نمی تواند هم طالبان را به صلح حاضر کند و هم آنان را در پاکستان بکشد.

اشتراک گذاري با دوستان :