خلیل‌زاد به طالبان: وقت زمین گذاشتن سلاح و پذیرفتن صلح فرا رسیده است

۱۳ ثور ۱۳۹۸

زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا در امور صلح افغانستان در تازه‌ترین توییتش از طالبان خواسته تا جنگ‌افزارهای خویش را به زمین گذاشته و صلح را بپذیرند.
آقای خلیل‌زاد نوشته است که او در این دور از مذاکرات به طالبان تفهیم کرده است که مردم افغانستان که براداران و خواهران آنان هستند، پایان جنگ را می خواهند.
mandegarآقای خلیل‌زاد دیروز در توییتر خود نوشت: «زمان آن فرا رسیده است که طالبان جنگ‌افزارهای شان را به زمین گذاشته، خشونت‌ها را متوقف کرده و صلح را بپذیرند.»
آقای خلیل‌زاد در ادامه گفته که صلح نیازمند این است که ما در مورد چهار موضوع متصل به یکدیگر از جمله خروج نیروهای خارجی از افغانستان، تضمین های ضد تروریزم، گفتگو و مذاکرات در داخل افغانستان و کاهش خشونت‌هایی که منجر به آتش‌بس جامع می شوند، راه حلی را پیدا کنیم.
وی تأکید کرد، هیچ چیز نهایی نخواهد شد تا اینکه ما در مورد این چهار موضوع به توافق نرسیم.
گروه طالبان به این توئیت نمایندۀ ویژه امریکا در امور صلح افغانستان واکنش نشان داده است. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در واکنش گفته است که خلیل‌زاد باید در فکر به زمین گذاشتن اسلحه از ما نباشد.
او خواسته که «خلیلزاد در عوض همچو مطالبات خیالی، به امریکای‌ها را تفهیم کند که دیگر از زور کار نه گیرند و نه هم به‌خاطر ابقای اداره کابل زیان های بیشتر جانی و مالی را متحمل شوند».
این در حالی‌ست که ششمین دور گفت‌وگوهای نمایندۀ ویژه ایالات متحده در امور صلح افغانستان در قطر ادامه دارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.