خلیل زاد: برکناری نواز شریف دمکراسی را پیچید کرد

یک شنبه 8 اسد 1396/

mandegar-3زلمی خلیل زاد سفیر سابق امریکا در افغانستان و عراق در واکنش به برکناری نواز شریف گفته است که سلب صلاحیت نواز شریف باعث پیچیده‌گی در روند دموکراسی پاکستان شده است.
با این وجود کارشناسان نیز معتقدند که سیاست خارجی پاکستان نسبت به افغانستان به قوت خود باقی خواهد ماند و هیچ تغییری در رویکرد اسلام‌آباد بوجود نخواهد آمد.
وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد بر اساس سیاست عدم مداخله در امور داخلی سایر کشورها، تحولات اخیر پاکستان مسأله داخلی این کشور است اما برای ادامۀ همکاری با حکومت جدید پاکستان آماده‌گی دارد.
شکیب مستغنی سخنگوی وزارت خارجه افغانستان تصریح کرد: دولت افغانستان بر اساس سیاست عدم مداخله در امور داخلی سایر کشورها به برقراری روابط نیک با حکومت پاکستان تأکید دارد.
وی گفت که موضع حسنه افغانستان با انتخاب نخست‌وزیر جدید پاکستان تغییری نخواهد کرد و به همکاری مشترک با نخست‌وزیر جدید این کشور تمایل داریم.
مستغنی به رادیو آزادی اظهار داشت: خواسته‌های دولت افغانستان از حکومت پاکستان واضح هستند، از همین رو هر کسی که به عنوان نخست‌وزیر جدید این کشور انتخاب شود، حکومت افغانستان توقع دارد تا ضمن مبارزه با تروریسم در تامین امنیت منطقه همکاری کند.
روز جمعه نواز شریف در نتیجه بررسی پرونده فساد مالی توسط دادگاه عالی پاکستان رد صلاحیت شد.
از سوی دیگر

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.