دادستانی‌کُل: پروندۀ اختلاس ۹ تن به دادگاه عالی فرستاده شده است

۱۳ اسد ۱۳۹۸

دادستانی‌کُل اعلام کرده که پرونده اختلاس ۹ کارمند بندر ولایت فراه از سوی این نهاد تکمیل و به دادگاه عالی فرستاده شده است.
دادستانی‌کُل دیروز در یک خبرنامه گفته است، ه پرونده ۹ تن از کارمندان بندر ولایت فراه به اتهام اختلاس ۷۵ میلیون افغانی، پس از اکمال تحقیق از سوی این نهاد، به دادگاه فرستاده شده است.
دادستانی‌کُل افزوده است، این افراد شامل سرپرست بندر، مدیر بندر، مدیر بررسی ریاست گمرک، مأمور خروجی بندر، دو مأمور دروازه خروجی و سه مسئول توزیع علم‌خبر بندر ولایت فراه هستند.
در این خبرنامه آمده است، دادستان موظف پس از تحقیق و دلایل بر اثبات جرم‌شان، برای متهمین از دادگاه ابتدایی شهر فراه حکم ماده ۲۷۰ و ۲۷۳ کود جزا را درخوست کرده است.
این نهاد عدلی خاطرنشان کرده که ریاست گمرک ولایت فراه اوراق قضیه مقروضیت شرکت توریدی مواد نفتی احمد را برای بررسی به ریاست دادستانی استیناف این ولایت ارسال کرده بود که پس از تحقیقات، تثبیت گردید که این شرکت از تاریخ ۱۴ اسد تا ۳۰ قوس ۱۳۹۳ بابت وارد کردن تیل از کشور جمهوری اسلامی ایران و اخذ ۳۳۰ قطعه علم‌خبر، محصول گمرکی را نپرداخته است و ۷۵ میلیون افغانی باقی‌داری این شرکت تثبیت شده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.