داکتران معالجِ اسدالله خالد به رییس‌جمهور کرزی: خالد را برای تداوی به امریکا منتقل کنید

/

داکتران معالج اسدالله خالد رییس عمومی امنیت ملی، از دولت افغانستان خواسته‌اند که او را برای تداوی بیشتر، به ایالات متحدۀ امریکا منتقل سازند.
اسدالله خالد رییس عمومی امنیت ملی افغانستان، روز پنجشنبۀ هفتۀ گذشته از سوی یک فرد انتحاری که خود را «پیام‌آور صلح طالبان» معرفی کرده بود، در یکی از مهمان‌خانه‌های امنیت ملی مورد حمله قرار گرفت و به‌شدت زخم برداشت.
ایمل فیضی سخنگوی رییس‌جمهور کرزی شام‌گاه روز گذشته به روزنامۀ ماندگار گفت که وضعیت اسدالله خالد روبه بهبود است.
آقای فیضی افزود: رییس‌جمهور کرزی از رییس عمومی امنیت ملی در شفاخانۀ امریکایی‌ها در پایگاه بگرام عیادت به عمل آورد، و داکترانِ معالج وضعیت آقای خالد را قناعت‌بخش توصیف کرده‌اند.
به گفتۀ فیضی، داکتران معالج الحاج اسدالله خالد، از رییس‌جمهور کشور خواسته‌اند که او را برای تداوی بیشتر به امریکا منتقل سازند؛ اما دولت افغانستان تاکنون در این زمینه تصمیمی اتخاذ نکرده است.
سخنگوی رییس‌جمهور تصریح کرد: اسدالله خالد هنوز هم در شفاخانۀ امریکایی‌ها در پایگاه بگرام به‌سر می‌برد.
پیش از این، برخی رسانه‌ها گزارش داده بودند که اسدالله خالد به خارج کشور برای تداوی منتقل شده است.
خبرگزاری فرانسه در گزارشی در خصوص وضعیت اسدالله خالد نوشته است که او از حالت کوما خارج شده و به هوش آمده است.
بر بنیاد این گزارش، آقای خالد حالا افرادی را که به دیدارش می‌روند، می‌شناسد و هنگامی که آقای کرزی از او دیدن کرده، خالد به سوی رییس‌جمهور با دستش اشاره نموده است.
رییس‌جمهور کرزی در آغاز هفتۀ جاری گفت که برنامۀ ترور اسدالله خالد رییس عمومی امنیت ملی، در کویتۀ پاکستان طراحی شده است.
اما پاکستان این اظهارات آقای کرزی را رد کرده و گفته است که کابل پیش از اتهام‌بستن به اسلام‌آباد، باید اسناد و شواهد ارایه نماید.

اشتراک گذاري با دوستان :