داکتر عبدالله: امنیت ملی سیاسی نشود

چهارشنبه 22 ثور 1395/

mandegar-3مقامات حکومت می‌گویند که ریاست امنیت ملی تنها از منافع ملی کشور دفاع می‌کند و این نهاد نباید دخیل در سیاست باشد.
دیروز سرپرستان وزارت دفاع ملی و ریاست امنیت ملی از سوی عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور معرفی شدند.
طی فرمان رییس جمهورغنی، معصوم استانکزی به حیث سرپرست ریاست امنیت ملی و عبدالله خان حبیبی به حیث وزیر دفاع ملی معرفی شدند.
عبدالله عبدالله در مراسم معرفی آنان روی هماهنگی بیشتر نظامیان کشور تاکید کرد و گفت: از امینت ملی تنها دشمن مردم افغانستان باید بترسد.
آقای عبدالله خطاب به مسوولان ریاست عمومی امنیت ملی گفت: «امنیت ملی فقط در یک سیاست دخیل است که آن منافع ملی کشور است و حفظ امنیت ملی مملکت، صحنه‌های سیاست روزمره است؛ انتخابات پیش می‌آید و می‌گذرد، اما امنیت ملی در هیچ کدام جز در قسمت حفظ امنیت ملی کشور، دخیل نبوده و نباید باشد».
از سویی هم، آقای عبدالله تصریح کرد که حکومت و مردم افغانستان همیشه خواهان صلح پایدار می‌باشد و هر فردی که سلاح را به زمین می‌گذارد آغوش همه بروی شان باز است.
رییس اجرایی حکومت وحدت ملی دشمنان مردم افغانستان را ناکام خواند و گفت: دشمنان کشور و حامیان شان به آرزوهای‌شان نرسیده است آنان تصمیم داشتند که پی هم ولایات را سقوط بدهند و در تصرف خود دربیاورند.
معصوم استانکزی، سرپرست ریاست امنیت ملی می‌گوید که هنوز هم نظامیان کشور با مقابله شدید دشمن مواجه است.
وی تاکید می‌کند که در افغانستان جنگ با یک گروه نه بل با چندین شبکۀ تروریستی می‌باشد که از سوی سازمان‌های استخباراتی از جمله پاکستان حمایت می‌شوند.
آقای استانکزی خواستار حمایت رهبران سیاسی و علمای کشور شده افزود: «ما چالش‌های بزرگی پیش رو داریم که نیاز به وحدت و هماهنگی نظامیان کشور دارد و مردم افغانستان به شمول رهبران سیاسی و علما باید از نظامیان کشور به صورت همه جانبه حمایت کنند».
این مقام امنیتی می‌گوید که نظامیان کشور در محور استراتژی جدید، عمل می‌کنند که هدف آن تاامین امنیت پایه دار و بدست گرفتن ابتکار عمل است.
او خاطرنشان کرد: «استراتژی که پایه عملیات شفق را تشکیل می‌دهد از سوی وزارت دفاع ملی برای ۵ سال آینده که بخش از آن آمادگی‌ها برای کنفرانس وارسا و بروکسل می‌باشد نهایی کرده است که با تطبیق آن قوای امنیتی و دفاعی کشور توانایی دفاعی را به یک مرحله‌یی حساس خواهند رساند».
معصوم استانکزی قبل از این به حیث نامزد وزیر وزارت دفاع از سوی رییس جمهور به پارلمان معرفی شده بود که رای اعتماد مجلس نمایندهگان را بدست نیاورد.
او نزدیک به یک سال به حیث سرپرست وزارت دفاع ایفای وظیفه کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.