دبیرکل ناتو: سـربازان مـا به ۱۶ هزار تـن خواهـد رسید

شنبه 20 عقرب 1396/

دبیرکل ناتو می‌گوید که ۲۷ کشور عضو ناتو تعهد سپرده است که شمار سربازان‌شان را در ماه‌های آینده افزایش بدهند. دبیرکل ناتو بر اصلاحات، مبارزه با فساد و فراهم‌ساختن زمینه انتخابات تاکید نمود.
mandegar-3دبیرکل ناتو که به روز پنج‌شنبه در بروکسل سخن می‌گفت، برادامه حمایت این سازمان از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تاکید نمود. ینس استولتنبرگ می‌گوید که افزون بر افزایش شمار سربازان خارجی در افغانستان،کشورهای عضو ناتو تا سال۲۰۲۰ سالانه ۱ میلیارد دالر برای تمویل نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان خواهند پرداخت.
دبیرکل ناتو افزود: «۲۷کشور عضو ناتو تعهد کرده اند که شمار سربازان‌شان را در ماه‌های آینده در افغانستان افزایش بدهند. شمار نیروهای ماموریت حمایت قاطع در ماه های آینده در حدود شانزده هزار تن خواهد رسید.»
از سوی دیگر، دبیرکل می‌افزاید که پاکستان یک نقش کلیدی دارد تا به هراس‌افگنان اجازه ندهد که قلمرو این کشور را به مخفیگاه‌های‌شان مبدل سازند.
در حال حاضر در حدود ۱۳هزار سرباز خارجی از کشورهای مختلف جهان در چهارچوب ماموریت حمایت قاطع در افغانستان حضور دارند. با این همه در بسیاری از بخش های افغانستان اوضاع امنیتی در حال بدترشدن است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.