دبیر مجلس سنا: عاملان سقوط کندز مجازات شوند

گزارشگر:شنبه 24 میزان 1395 ۲۳ میزان ۱۳۹۵

شماری از فعالان مدنی و نماینده‎گان مردم کندز در شورای ملی هشدار می‎دهند که اگر عاملان سقوط کندز مجازات نشوند، ممکن این ولایت برای بار سوم با فاجعه انسانی روبرو شود.
این نماینده گان و فعالان کندز از حکومت می‎خواهد تا هر چه زودتر عاملین نا امنی‎های اخیر کندز را دستگیر و به محکمه بکشاند.
mandegar-3عبدالله قرلق دبیر مجلس سنا روز جمعه در نشست عدالت خواهی برای مردم کندز در کابل گفت: اکثر مناطق کندز هنوز هم در دست مخالفان مسلح قرار دارد.
قرلق همچنان افزود: اگر افرادی که غفلت کرده‌اند، مجازات نشوند ممکن این ولایت برای بار سوم با فاجعه انسانی روبرو شود.
دبیر مجلس سنا گفت: اگر کسانی که غفلت وظیفوی کرده اند مجازات نشوند، نگرانی این است که ما باردیگر با فاجعه روبر نشویم. بر این اساس پیشنهاد جدی ما به رهبری حکومت این است که عاملین بدبختی کندز را به پنجه قانون بسپارد.
اشتراک کننده گان این نشست می‎گویند، درگیری در کندز که از ده روز به این سو ادامه دارد تلفات و خسارات زیادی به مردم وارد کرده است.
پس از ۱۰ روز درگیری در کندز مقام‎های این ولایت می‎گویند که وضعیت امنیتی در این ولایت به حالت عادی آن برگشته‎است.
اما شماری از باشنده‎های این ولایت ابراز نگرانی کرده می‎گویند که کندز هنوز هم در دست مخالفان مسلح قرار دارد، و به گفته آنان مردم نمی‎توانند که با اطمینان خاطر به خانه‎های شان برگردند.
محمد امین ایماق یکی از بزرگان قومی کندز در این مورد می‎گوید:
“این‎ها می‎گویند که ما کندز را دوباره گرفتیم اما مناطق چهار اطراف شهر همه طالب پر است آنان قبل از این هم به این مورد اکتفا کرده بودند حالا هم اکتفا می‎کنند که کندز را گرفتیم.”
وزارت دفاع افغانستان می‎گوید که عملیات‎های تصفیوی آنان در مناطق مختلف کندز جریان دارد و اطمینان می‎دهد که کندز بار دیگر به دست طالبان مسلح نخواهد رفت.
محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع گفت:
“در پنج تا دوازده کیلومتری شهر کندز در نقاط مختل عملیات ما جاری است، عملیات تا وقتی ادامه خواهد داشت تا دشمنان تال و کم شوند، بناً به شما اطمینان می‎دهم که چنین وضعیتی در کندز به وجود نخواهد آمد.”
وزارت دفاع افغانستان می‎گوید، اگر ثابت شود که مسئولین امنیتی در کندز غفلت وظیفوی کرده‎اند، با آنان بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.