درگیری در فاریاب “ده‌ها کشته بجا گذاشت”

دوشنبه 26 میزان 1395/

mandegar-3منابع محلی ولایت فاریاب اعلام کردند که به دلیل ادامه درگیری میان نیروهای امنیتی افغانستان و ستیزه جویان گروه طالبان ۶ سرباز امنیتی و دستکم ۳۵ شورشی وابسته به گروه طالبان کشته شده‌اند.
کریم یوریش، سخنگوی پولیس ولایت فاریاب گفت که عملیات نیروهای امنیتی افغان از شب گذشته (شنبه، ۲۴ میزان) به فرماندهی جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول رییس جمهوری افغانستان آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.
او افزود که دیشب گروه طالبان کاروان آقای دوستم را کمین زدند که در این درگیری چهار نفر کشته شدند که دو محافظ معاون اول شامل آنان هستند.
او درباره کشته شدگان نیروهای امنیتی افغانستان توضیح داد که علاوه بر دو محافظ ژنرال دوستم، شامل یک سرباز پلیس ملی و سه نفر از نیروهای خیزش مردمی هستند.
به گفته آقای یوریش دراین حمله بیش از ۷۰ عضو گروه طالبان نیز زخمی و دو خودرو زرهی آنان که قبلا از نیروهای امنیتی افغانستان به غنیمت گرفته بودند، منهدم شده‌اند.
او گفت که عملیات از ولسوالی قیصار آغاز و تاکنون ۲۴ روستا پاکسازی و پیشروی نیروهای امنیتی افغانستان به سمت ولسوالی غورماج ادامه دارد.
دیروز آقای دوستم گفته بود که بعد از سفرش به ولایت فاریاب افغانستان تاکنون به مساحت حدود ۲۰ کیلومتر، نیروهای وابسته به گروه طالبان را عقب رانده و ۲۰ روستا را نیز از وجود ستیزه جویان گروه طالبان پاکسازی کرده که اکنون بررسی خانه به خانه نیروهای امنیتی افغانستان دراین روستاها ادامه دارد.
به گفته او، براساس گزارش‌های اولیه تاکنون حدود ۱۶ ستیزه جوی گروه طالبان کشته شده‌اند.
او مدعی شد که بزودی کنترل ولسوالی غورماج ولایت فاریاب را نیز از گروه طالبان پس خواهد گرفت.
کنترل ولسوالی غورماج چند روز قبل به دست گروه طالبان افتاد و این درگیری ده‌ها کشته بجا گذاشت.

اشتراک گذاري با دوستان :