درگیری هنوز هم در کندز جریان دارد

یک شنبه 29 حمل 1395/

مقامات امنیتی در کندز می‌گویند که درگیری میان نظامیان افغانستان و طالبان مسلح در این ولایت از روز گذشته تا کنون جریان دارد و در نتیجۀ این درگیری ۷۰ مخالف مسلح کشته شده و ۴۵ تن دیگر زخمی شده‌اند.
شیر عزیز کامه‌وال، قوماندان زون ۸۰۸ اسپین‌زر کندز به صدای امریکا گفت که طالبان پس از اعلان عملیات عمری می‌خواستند یک‌بار دیگر کندز را تصرف کنند و به همین هدف بر شهر و mandegar-3شماری از ولسوالی‌های این ولایت حملات‌شان را آغاز کردند.
جنرال کامه‌وال گفت که حملات طالبان عقب‌زده شده است و با کمک نیروهای هوایی، تلفات سنگینی به طالبان وارد گردیده است.
صبح روز جمعه راه خان‌آباد، امام صاحب، ‌علی‌آباد و چهاردره به روی ترافیک مسدود بود؛ اما کامه‌وال گفت که فعلاً تنها راه خان‌آباد مسدود است و متباقی راه‌های ولسوالی‌ها باز شده است.
در نخستین روز درگیری، پوسته‌های پولیس محلی به در منطقۀ چارخاب شهر کندز به کنترل طالبان درآمد؛ ولی قوماندان زون ۸۰۸ اسپین‌زر کندز گفت که برای تصرف دوبارۀ این پوسته‌ها عملیات را آغاز کرده‌اند.
کامه‌وال همچنان گفت، دیروز ۱۲ تن را به اتهام تبلیغ برضد دولت، در این ولایت بازداشت کرده اند که امروز تحت تحقیق قرار می‌گیرند.
او افزود که این افراد پس از بازجویی، در صورت بیگناهی آزاد خواهند شد ولی در صورت همدستی با مخالفین به سارنوالی سپرده می‌شوند.
طالبان نیز با نشر اعلامیه‌یی از عملیات گسترده بر پوسته‌های شهر و ولسوالی‌های کندز خبر داده و ادعا کرده‌اند که در نتیجۀ این عملیات‌ در ولسوالی‌های امام صاحب، قلعۀ زال، خان‌آباد، چهاردره و دشت ارچی شماری از پوسته‌ها را تحت کنترول در آورده و به نظامیان افغانستان تلفاتی را وارد ساخته‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.