در آستانه دهم محرم/ دشمن شیعیان کشته شد

سه شنبه 20 میزان 1395/

منابع پاکستانی تأیید کردند که رهبر گروه تروریستی جنگوی که به افغانستان گریخته بود، کشته شده است.
به گزارش اسوشیتدپرس، منابع محلی در شرق افغانستان و افراد نزدیک به قاری اجمل، رهبر گروه تروریستی لشکر جنگوی تأیید کردند که او اخیراً در افغانستان کشته شده است.
mandegar-3قاری اجمل که به وزیرستان گریخته و در آنجا به حکیم‌الله محسود، رهبر گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان ملحق شده بود، پس از عملیات ارتش پاکستان در این ایالت همانند تروریست‌های پاکستانی به افغانستان گریخته بود و در شهر مرزی پکتیکا مخفی شد.
گروه تروریستی لشکر جنگوی که به کشتار شیعیان در افغانستان و پاکستان مشهور است تاکنون صدها حمله و عملیات علیه شیعیان انجام داده که در آنها شمار زیادی از شیعیان کشته شده‌اند.
اجمل دومین سرکرده گروه‌های تروریستی پاکستانی است که در دو هفته گذشته در افغانستان کشته شده است. اشاره‌ای به نحوه کشته شدن او نشده است.
نیروهای ناتو و افغانستانی به فرماندهی امریکایی‌ها در ۲۵ سپتمبر اعظم‌خان طریق، یکی دیگر از رهبران طالبان پاکستان را در منطقه پکتیکا به هلاکت رساندند.
در حمله‌یی تروریستی در سال ۲۰۰۹ به یک تیم کریکت در سریلانکا هفت پولیس کشته و هفت بازیکن زخمی شدند.
لشکر جنگوی متحد طالبان پاکستان است
در همین حال، وحید مژده آگاه مسایل سیاسی در مورد هدف قرار گرفتن رهبران گروه جنگوی به روزمامه ماندگار می‌گوید که گروه جنگوی در پاکستان ظهور کرده و فعالیت‌های‌شان در برابر شیعه‌ مذهبان است و نخستین رهبرشان در آن کشور هدف قرار گرفت.
به گفته او، پس از حادثه وزیرستان شمالی شماری از رهبران گروه جنگوی در شرق افغانستان خود را جابجا کردند که وفادار به طالبان پاکستانی هستند و علت هدف قرار گرفتن‌شان قصد حمله بالای برگزار کننده‌های دهم محرم است.
او گفت: گروه جنگوی به دو دسته تقسیم می‌شود که گروه موسوم به العالمین که در داخل پاکستان فعالیت دارد و شاخه دیگر این گروه بیرون از پاکستان فعالیت می‌کند که در محرم سال گذشته و حمله به برگزار کننده‌های مراسم دهم محرم در مسجد ابولفضل واقع در حوزه دوهم امنیتی کابل دست داشتند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.