در حمله بر نیروهای خارجی در کابل یک تن کشته و ۲۱ تن زخمی شدند

/

چهار شنبه ۱۰ سرطان ۱۳۹۴

 

mnandegar-3یک مهاجم انتحاری روز سه شنبه کاروان نیروهای خارجی را در مرکز شهر کابل در نزدیکی سفارت ایالات متحده امریکا و میدان هوایی هدف قرار داد. گروه طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفته است.
صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخله گفت: «این یک حمله انتحاری بود که کاروان نیروهای خارجی را در کابل هدف قرار داد.»
بریان تریبوس، سخنگوی امریکایی نیروهای ناتو در افغانستان تایید کرد که سربازان ناتو هدف این حمله قرار گرفته اند. یک افسر امریکایی در اعلامیه ای گفته است که دو سرباز عضو ایتلاف در این حمله جراحت سطحی برداشته اند.
مقام‌ها کشته شدن دست کم یک تن را در این حادثه تایید کرده اند. کبیر امیری، رییس شفاخانه‌ها در وزارت صحت عامه افغانستان گفت که دست کم ۲۱ تن به شمول چهار کودک و سه زن زخمی شده اند. گفته شده است که وضعیت پنج تن از زخمیان وخیم است.
این انفجار حوالی ساعت یک و بیست دقیقه بعد از ظهر دیروز صورت گرفت. سفارت ایالات متحده امریکا، میدان هوایی بین المللی حامد کرزی و برخی نهادهای دولتی افغانستان در نزدیکی محل حادثه قرار دارند.
شاهدان عینی گفتند که بعد از وقوع این حمله، نمازگزاران از مسجد نزدیک به محل حمله بیرون شده و با پرتاب سنگ به خبرنگاران و سربازان خارجی حمله ور شدند.
در این انفجار دست کم دو موتر نظامیان خارجی به شدت تخریب شده اند. هنوز واضح نیست که سربازان این کاروان نظامی از کدام کشور بوده اند. ناتو گفته است در این حمله به سربازان اش تلفات وارد نشده است
ناتو گفته است در این حمله به سربازان اش تلفات وارد نشده است
حمله زمانی صورت گرفت که کارمندان دولت ادارات را ترک کرده و عازم خانه‌های شان بودند. در جریان ماه رمضان کارمندان دولت زودتر از وقت عادی رخصت می‌شوند.
احمد فرهاد یک شاهد عینی به اسوشیتدپرس گفت: «من یک موتر تویوتا کرولا را دیدم که کاروان نیروهای خارجی را هدف قرار داد. من دو تا سه موتری را دیدم که تخریب شده بودند و زخمیان در همه جا افتاده بودند.»
گروه طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفته است. این گروه در بهار امسال حملات خود را در ولایت‌های مختلف افغانستان شدت بخشیده است. از سوی دیگر، امسال تنها نیروهای امنیتی علیه طالبان مبارزه می‌کنند و نیروهای خارجی در این کشور نقش جنگی ندارند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.