دستور تازۀ وزارت داخله به نیروهای پولیس: از مـوترهای شیشه‌‌سیـاه و غیرقانـونی استفـاده نکنیـد

گزارشگر:دوشنبه 21 جوزا 1397 ۲۰ جوزا ۱۳۹۷

وزارت داخله در تصمیمی تازه اعلام کرده که از گشت و گذار موترهای شیشه سیاه و بدون نمبر پلیت متعلق به افسران پولیس در سراسر کشور به گونه جدی جلوگیری خواهد شد و در این زمینه استثنایی وجود ندارد.
وزارت امور داخله، روز یکشنبه (۲۰ جوزا) با نشر ابلاغیه‌یی گفته که رهبری این وزارت اخیرآ فیصله و به تمام نیروهای پولیس ملی دستور داده است تا mandegar-3آنعده منسوبان پولیس ملی که از موترهای شیشه سیاه، بدون نمبرپلیت و بدون اسناد قانونی استفاده می‌کنند، جداً جلوگیری نمایند.
در ابلاغیه آمده که به این وسیله به آنعده نیروهای پولیس ملی در مرکز و ولایات دستور داده می‌شود که از تاریخ نشر این ابلاغیه، شیشه‌های سیاه موترهای خود را پاک نموده و از موترهای بدون نمبر پلیت و بدون اسناد قانونی استفاده نکنند.
ابلاغیه افزوده که همان گونه که گفته شد، وزارت امور داخله در اقدامات خود در این زمینه کاملا جدی است و در پیگیرد قانونی متخلفان استثنایی قایل نخواهد شد و به تمامی منسوبان پولیس ملی هدایت داده می شود که این دستور را به گونه جدی عملی نمایند.
وزارت امور داخله گفته که فرماندهی زون ۱۰۱ آسمایی و فرماندهان زون‌های ساحوی پولیس و فرماندهان پولیس ولایات در تطبیق این دستور بصورت جدی اقدام نمایند.
وزارت امور داخله تاکید کرد که در صورت تخلف از این دستور، وسایط متخلفان توقف داده می‌شود و با متخلفان برخورد جدی می‌گردد.
این تصمیم وزارت امور داخله پس از آن گرفته می‌شود که نزدیک به دو هفته پیش ۱۰ مهاجم انتحاری سوار بر موترهای شیشه سیاه به ساختمان وزارت امور داخله حمله کردند. نیروهای امنیتی توانستند که پس از چند ساعت درگیری مهاجمان را از پای درآورند. در این رویداد که مسوولیت آن را داعش به عهده گرفت یک پولیس کشته و شش تن دیگر زخمی شدند.
اعضای شورای ملی بارها از گشت و گذار موترهای شیشه سیاه و بدون نمبر پلیت که گفته می‌شود بیشتر آنان متعلق به مقام‌های دولتی اند انتقاد کرده اند.آنان به این باورند که بسیاری از مهاجمان انتحاری از طریق این موترها به شهر کابل انتقال داده می‌شوند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.