دو شهروند خارجی ربوده شده در بامیان آزاد شدند

/

مقامات محلی در ولایت بامیان اعلام کردند که دو خارجی ربوده شده در این ولایت شب گذشته آزاد شدند.
این مقامات توضیح نداده اند که آزادی آنان در مقابل پرداخت پول صورت گرفته یا نتیجه عملیات نیروهای پولیس بوده است.
مقامات محلی تایید کرده اند که دو فرد ربوده شده یکی تبعه بریتانیا و دیگری تبعه پاکستان است.
سه روز پیش، افراد مسلح این دو خارجی را در ولایت بامیان ربوده بودند.
چمن خان، مسوول بخش جنایی پولیس بامیان به بی‌بی‌سی گفت که این دو خارجی پس از آزادی در شب گذشته، با هلی‌کوپتر به کابل منتقل شدند.
او افزود که صبح روز گذشته نیروهای پولیس موفق شدند چهار رباینده آنان را نیز بازداشت کنند اما تاکنون هویت دقیق این افراد اعلام نشده است.
چمن خان توضیح داد که ربایندگان هنگام دستگیری، اسلحه کمری به همراه داشتند و به نظر می‌رسد که سلاح‌های دیگری را که قبلاً در اختیار داشتند در جای مخفی کرده بودند.
ربوده شدگان کارمندان شعبه موسسه غیر دولتی «بنیاد توسعه آقا خان» در ولایت بامیان بودند. این بنیاد توسط رهبر فرقه اسماعیله پایه گذاری شده است.
مقامات محلی وضعیت جسمی این کارمند را خوب توصیف کرده است.
بنیاد آقا خان نیز با نشر اعلامیه آزادی این دو کارمند خود را تایید کرده و گفته است که این دو کارمند روز سه شنبه (۲۰ اگست) ربوده شده بودند.
این نهاد نیز گفته است که یکی از این افراد شهروند بریتانیا بوده و افزوده است که به هیچیک از ربوده شدگان صدمه‌یی وارد نشده و وضعیت آنان رضایت‌بخش است.
ربودن افراد در افغانستان بدون سابقه نیست. سیزده روز قبل افراد مسلح فریبا کاکر، نماینده ولایت قندهار در مجلس نمایندگان افغانستان را ربودند و تا کنون او را رها نکرده اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.