دو هلیکوپتر نیروهای آلمانی هدف گلوله قرار گرفتند

شنبه 18 جدی 1395/

mandegar-3دو هلیکوپتر نیروهای آلمانی در شمال افغانستان هدف گلوله باری شورشیان قرار گرفتند. اردوی آلمان روز پنجشنبه خبر داد که در این واقعه کسی آسیب ندیده است.
اردوی آلمان روز پنجشنبه خبر داد که دو هلیکوپتر ترانسپورتی مودل “CH-53” که روز چهارشنبه از کندز به مزار شریف پرواز می کردند، هدف گلوله باری قرار گرفتند. این دو هلیکوپتر توانستند به کمپ نیروهای آلمانی در مزارشریف برسند. بیشتر نیروهای آلمان مستقر در افغانستان در این کمپ حضور دارند.
به دلیل اندازه سوراخ های ناشی از گلوله ها، نیروهای آلمانی دست به عمل متقابل نزدند.
سخنگوی ماموریت نیروهای آلمانی در افغانستان گفت: «من پیش از این چنین گلوله باری بر هلیکوپترهای آلمانی را ندیده ام». چنین حملاتی بسیار نادر و غیر قابل پیشگیری هستند. شورشیان طالبان دیگر قادر نیستند تا در سطح کلان با نیروهای امنیتی افغانستان مقابله کنند. این سخنگو همچنان افزود: «کاری که آنان (طالبان) می توانند انجام دهند این است که هر لحظه و در هرجایی که بتوانند ترس و نگرانی ایجاد کنند».
افغانستان بیش از هرجایی، از تروریسم طالبانی متاثر است. پس از پایان ماموریت نظامی ناتو در افغانستان در پایان سال ۲۰۱۴، نیروهای آلمانی زیر برنامه “حمایت قاطع” در این کشور حضور دارند. در ماموریت “حمایت قاطع” نیروهای بین المللی به آموزش و مشورتدهی نیروهای امنیتی افغانستان می پردازند.
در ماه نومبر سال گذشته میلادی، شورشیان قنسولگری آلمان در مزارشریف را هدف قرار دادند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.