دو همـکارِ «رسـول لنـدی» بـازداشت شـدند

گزارشگر:شنبه 7 میزان 1397 ۶ میزان ۱۳۹۷

جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل می‌گوید که دو زن پولیس به اتهام همکاری و رابطه با ملارسول تعویذ نویس، بازداشت شده اند.
آقای رسولی گفت که یکی از این زنان که یک افسر پولیس در ولایت فاریاب بوده است، پس از آن بازداشت شد که توسط همکارانش در یکی از ویدیوهای نشر شده شناسایی گردید.
این زن با اتهام ارتکاب جرایم اخلاقی مواجه است. در بخش جرایم اخلاقی قانون در افغانستان مقاربت جنسی خارج از ازدواج یا زنا منع شده است و کسی که مرتکب آن شود، با مجازات حبس مواجه است.
ویدیوهای رسول لندی که ظاهراً به بهانۀ تعویذ نویسی برای زنان نازا، به آنان تعرض جنسی می‌کرد، در شبکه‌های اجتماعی به صورت گسترده نشر شد و به بحثی بزرگ در جامعه سنتی افغانستان تبدیل گردید.
سخنگوی دادستانی کل می‌گوید که یک پولیس زن دیگر نیز در پیوند با همکاری با ملا رسول بازداشت شده است. این زن متهم است که زن دیگری را به مراجعه نزد ملا رسول تشویق کرده بود.
رسولی گفت که این پولیس زن متهم است که در گرفتن فیلم مقاربت جنسی نامشروع با ملا رسول همکاری کرده و از این ویدیوها برای تحت فشار قرار دادن آن زن دیگر برای مقاربت جنسی «با چند مرد» به شمول یک افسر پولیس ترافیک استفاده می‌کرده است. رسولی افزود که این افسر پولیس ترافیک نیز بازداشت شده است.
زنی که ظاهراً در ویدیوی رسول لندی دیده شده، گفته است که در هنگام مقاربت جنسی با ملا رسول، «در وضعیتی عادی» نبوده است و احتمالاً به او مواد مخدر داده شده بود.
این زن همچنان گفته که نمی‌دانست که از وی فیلم‌برداری می‌شود. به گفته مقامات محلی، زنان دیگری که در ویدیوهای ملا رسول لندی دیده می‌شوند، هنوز پیدا و بازداشت نشده اند. این ویدیوها صدها هزار بار در فیس‌بوک و یوتیوب دیده شده اند.
رسول لندی تعویذ نویس متهم به سو استفاده جنسی و تجاوز به چندین زن است که برای درمان نازایی شان نزد او رفته و از او کمک خواسته بودند. او تا هنوز بازداشت نشده است.
شورای عالمان ولایت فاریاب فتوای «سنگسار شدن» رسول لندی را صادر کرده و والی این ولایت گفته کسی که در بازداشت او همکاری کند، موترش را جایزه بگیرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.