دیدار حنیف اتمر با علی شمخانی

سه شنبه 3 اسد 1396/

mandegar-3محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رییس‌جمهور افغانستان عصر روز دوشنبه با دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار و درباره مهم‌ترین تحولات امنیتی منطقه، روند همکاری‌های دو جانبه در زمینه‌های اقتصادی، امنیتی، آب‌های مرزی، مبارزه با مواد مخدر و مبارزه با تروریسم گفت‌وگو کرد.
به گزارش ایران آنلاین، علی شمخانی در ابتدای این دیدار ضمن محکوم کردن انفجار تروریستی در کابل که به کشته و مجروح شدن جمع زیادی از شهروندان کشور منجر شد این واقعه تاسف‌آور را به خانواده‌های داغدار، دولت و مردم افغانستان تسلیت گفت.
وی خاطرنشان کرد: مقابله با شکل‌گیری و گسترش گروه‌های تروریستی و تکفیری نیازمند اقدامات منسجم و هماهنگ میان کشورهای همسایه است.
شمخانی با ابراز نگرانی از حمایت از تروریستان افزود: این روند موجب گسترش ناامنی، نزاع‌های فرقه‌ای و مذهبی و مخدوش شدن اقدامات دولت افغانستان برای پیگیری فرآیند توسعه و سازندگی در این کشور می‌شود.
وی با تاکید بر ضرورت افزایش تحرک و فعالیت کمیته‌های پنج‌گانه همکاری دو جانبه و رفع موانع موجود اظهار کرد: عدم اهتمام کافی به فعالیت موثر ساختارهای مورد توافق برای حل مشکلات موجود موجب کند شدن روند تحقق اراده سیاسی رهبران دو کشور برای گام برداشتن در مسیر مناسبات مبتنی بر تامین منافع مشترک خواهد شد.
محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رییس‌جمهور افغانستان نیز در این دیدار با اشاره به همکاری‌های سازنده ایران در مسیر تشکیل دولت وحدت ملی در افغانستان بر تداوم مسیر مذاکره به منظور تقویت اقتدار و انسجام دولت وحدت ملی تاکید کرد.
وی اظهار کرد: افزایش بی‌ثباتی و تفرقه سیاسی در افغانستان زمینه‌ساز تقویت و نفوذ تروریسم و شکل‌گیری ناامنی قابل گسترش به سایر کشورهای منطقه است.

اتمر افزود: نیروهای نظامی و امنیتی افغانستان با بهره‌گیری از توانمندی‌های بومی تلاش مستمر و موثری را برای ریشه کنی تروریسم و مقابله با تحرکات اشرار به ویژه در مرزهای مشترک دو کشور اعمال کرده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.