دیدبان حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان: حکمتیار نمی‌تواند مانع فعالیت رسانه‌ها شود

۱۲ ثور ۱۳۹۶

نهاد دیدبان حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان (نی)، در واکنش به‌ اظهارات گلبدین حکمتیار در مورد رسانه‌ها می‌گوید که حکمتیار در هاله‌یی از بی‌خبری و ناآگاهی از وضعیت کنونی کشور قرار دارد.
گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی روز یک‌شنبه در دیدار با اعضای حزبش در ننگرهار، با لعنت فرستادن به رسانه‌ها و شریر خواندن آنان گفته ‌بود که رسانه‌ها هستند MANDEGARکه به تروریست ها انگیزه می‌دهند.
عبدالمجیب خلوتگر، رییس اجرایی نهاد نی، دیروز، دوشنبه ۱۰ ثور در یک نشست خبری، اما لعنت فرستادن به رسانه‌ها و شریر خواندن این سکتور را غیر دینی و غیر واقعی عنوان کرد.
آقای خلوتگر با بیان ‌اینکه رهبر حزب اسلامی در هاله‌یی از بی‌خبری و نااگاهی قرار دارد و وضعیت را همانند گذشته می‌پندارد، می‌گوید: حکمتیار باید درک کند که در سده ۲۱ زنده‌گی می‌کند و نمی‌تواند مانع فعالیت رسانه‌ها شود.
براساس گفته‌های خلوتگر، حرف‌ها و نگاه‌های بدبینانه هیچ تاثیری بالای آزادی بیان از خود به‌جا نخواهد گذاشت و هیچ‌ فردی نمی‌تواند فعالیت رسانه‌ها را محدود کند.
او با اشاره بر این‌که ما همه صلح می‌خواهیم و رسانه‌ها در صلح بیشتر به بالنده‌گی می‌رسند، خاطر نشان کرد که اما صلح باید تضمین کننده دست آوردهای پانزده سال اخیر و ارزش‌های مندرج در قانون اساسی کشور باشد.
رییس اجرایی نی هم‌چنان از حکومت وحدت ملی خواست که اطمینان خاطر مردم را به‌صورت صریح و روشن در قبال حفظ این دست‌آوردها فراهم کند.
او از رسانه‌ها نیز خواست که بدون هیچ‌گونه ترس و رعب اظهارات افرادی را که به ارزش‌های آزادی بیان صدمه می‌رساند، بازتاب ندهند.
دیدبان حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) بر خواسته چندی پیش خود بار دیگر تاکید کرده می‌گوید که آقای حکمتیار باید قاتلان میرویس جلیل خبرنگار بی‌بی‌سی را به دادگاه معرفی‌کند.
گفته می‌شود که آقای جلیل، در سال ۱۹۹۴ میلادی در جنوب کابل -مناطق تحت کنترل حزب اسلامی- پس از مصاحبه‌اش با آقای حکمتیار به قتل رسید.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.