دیگر مکه هم برای مسلمانان جای امن نیست/ داعش: حج بدعت است و باید با آن مبارزه شود

گزارشگر:چهار شنبه 24 اسد 1397 ۲۳ اسد ۱۳۹۷

mandegar-3گروه تروریستی داعش در چهل و ششمین شماره نشریه خود با عنوان «النبأ»، امامان جماعت مسجدال‌حرام را به دلیل وابسته‌گی به عربستان، مرتد و کافر معرفی کرد.
به نقل از رسانۀ ال‌مرجع- پاریس، دیده‌بان فتواهای نادر وابسته به دارال‌فتوای مصر در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که گروه داعش در تازه‌ترین فتواهایش حج را بدعت خوانده و گفته است که باید با آن مبارزه شود.
در این گزارش این رسانه آمده است که هدف داعش از صدور این فتوا، گمراه کردن مسلمانان و ترویج اعتقادات نادرست میان آن‌هاست.
در گزارش دیده‌بان فتواهای نادر وابسته به دارال‌فتوای مصر تأکید شده که داعش جهاد را به‌عنوان یک رکن به ارکان پنچ گانه اسلام اضافه کرده و آن رامهم‌ترین رکن دین اسلام معرفی کرده است.
در این گزارش آمده: بر اساس فتوای جدید داعش حج، جهاد اصغر بوده و آن‌چه داعش به آن دست زده است جهاد اکبر و مقدم بر حج است، لذا فرد می‌تواند حج را برای اقدام به جهاد ترک کند.
این دیده‌بان تأکید کرده اند که داعش حج را حرام و هر کسی را که برای دریافت ویزای حج اقدام کند مجرم می‌داند، به این دلیل که دریافت ویزای حج به منزله به رسمیت شناختن مؤسسات مربوط به حج است و این مؤسسات از نظر گروه تروریستی داعش کافرند.
این گزارش از سوی دارال‌فتوای مصر به دنبال انتشار شماره چهل و ششمین شماره نشریه النبأ توسط گروه تروریستی داعش ارائه داده شد که داعشیان در آن نشریه متولی بودن عربستان نسبت به امور حج را موجب تحریم شعائر حج دانسته اند.
داعش در این شماره از نشریه النبأ همچنین، ائمه جماعات حرم مکی نیز به این دلیل که وابسته به حکومت عربستان هستند را کافر و مرتد خوانده و اعلام کرده که ادای نماز با اقتدا به آن‌ها جایز نیست.
گفتنی است که در اعتقادات اهل سنت ارکان دین شامل پنج رکن شهادتین، نماز، روزه، زکات و حج است. در حالی که شیعیان اعتقاد به ارکان را به دو صورت اصول و فروع دین بیان می‌کنند.
خبرگزاری قرآنی ایکنا نوشت: بر اساس اعتقادات شیعه اصول دین شامل پنج اصل توحید، عدل، نبوت، امامت و معاد و فروع دین شامل نماز، روزه، حج، زکات، خمس، جهاد، امر به معروف و نهی از منکر و تولی و تبری است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.