راه‌اندازی نرم افزار ارایۀ خدمات صحی آنلاین در کابل

گزارشگر:سه شنبه 8 حوت 1396 ۷ حوت ۱۳۹۶

نرم افزار “سلام زندگی” که به کارکنان سکتور صحی قابلیت می‌دهد تا برخی خدمات را به صورت آنلاین به مراجعین شان ارائه کنند، برای اولین بار در کابل راه اندازی شد.

نرم افزار ارائه خدمات صحی آنلاین زیر نام “سلام زندگی” که از سوی شرکت آریا میدیکا ساخته شده است صبح امروز دوشنبه (۷ حوت) طی مراسمی در کابل رسما راه اندازی شد.

این نرم افزار برای کارکنان سکتور صحی قابلیت می‌دهد که برخی خدn00101826-bمات در سکتور صحت را به صورت آنلاین/انترنیتی به مراجعین خود ارائه کرده و روند ارائه خدمات را در این سکتور تسهیل کند. جارالله منصوری رییس شرکت آریا میدیکال در مراسم راه اندازی این آپلکیشن/نرم افزار بیان داشت که برنامه انترنیتی سلام زندگی به منظور تسهیل خدمات صحی در افغانستان و معیاری ساختن سکتور صحت کشور برای اولین بار از سوی این شرکت ایجاد شده است.

وی گفت که این نرم افزار برای کارکنان سکتورصحی، متخصصین و مریضان قابلیت می‌دهد که اطلاعات مورد نیازشان را به صورت آنلاین در این برنامه ثبت نموده و در تمام نقاط کشور قابل دسترس بسازند.

آقای منصوری، بلند بردن آگاهی مردم، نهادینه سازی فرهنگ مراقبت از مریضان، ایجاد زمینه رقابت سالم میان مراکز صحی، گسترش سیستم الکترونیکی ، تسهیل دسترسی مراجعین به اطلاعات سکتور صحی وغیره را از امتیازاتی خواند که این نرم افزار به کارکنان و دست‌اندرکاران سکتورصحی ارائه خواهد کرد.

وی خاطر نشان ساخت که اپلکیشین/نرم افزار سلام زندگی که از طریق موبایل و ویب‌سایت قابل دسترس است برای مراکز صحی دولتی بدون هزینه و به مراکز خصوصی با پرداخت هزینه قابل استفاده خواهد بود.

در همین حال داکترفیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه نیزدر این مراسم بیان داشت که ایجاد نرم افزار سلام زندگی یک گام بزرگ برای معیاری ساختن خدمات صحی در افغانستان محسوب می‌شود.

وی گفت که این نرم افزار هم اکنون در دوشفاخانه شیخ زاهد و صحت طفل شهر کابل راه اندازی شده و به زودی در سایر شفاخانه ها نیز فعال خواهد شد.

آقای فیروز همچنان با اشاره به روند عادی ارائه خدمات صحی در کابل و ولایات بیان داشت که ارائه این خدمات با کاهش چشمگیر بودجه انکشافی این وزارت به پائین ترین حد خود رسیده است.

وی گفت که درسال جدید مالی بودجه انکشافی این وزارت حدود صد میلیون دالر کاهش داشته که این مساله روند عادی ارائه خدمات صحی از طریق شفاخانه ها در تمام ولایات به ویژه مرکز را به شدت آسیب زده است.

وی همچنان از کارهمزمان داکتران در مراکز دولتی و خصوصی انتقاد کرده تصریح کرد که این وزارت برنامه افزایش معاشات موظفین سکتور صحی را روی دست گرفته که با تطبیق آن جلو کار موظفین شفاخانه ها و مراکز صحی دولتی درمراکزصحی خصوصی گرفته خواهد شد.

 

 

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.