ربوده‌شدن یک مقام بلندپایۀ حکومت در شهرکابل

27 حمل 1393/

افراد مسلح ناشناس روز سه شنبه معین وزارت فواید عامه را در کابل ربودند. ربودن یک مقام بلندپایۀ حکومتی در مرکز شهرکابل و آنهم در روز روشن، نگرانی‌های زیادی را به دنبال داشته است.
گل آغا هاشم، رییس تحقیق پولیس شهر کابل به اسوشیتید پرس گفته است که احمد شاه وحید معین تخنیکی وزارت فواید عامه سوار بر موترش راهی محل کارش بود که پنج مرد مسلح در منطقه خیرخانه واقع در شمال کابل موترش را متوقف ساختند و او را با خود بردند.mnandegar-3
سهیل کاکر، سخنگوی وزارت فواید عامه گفته است که این افراد مسلح رانندۀ معین آن وزارت را هنگامی که می‌خواست برای حفاظت از آن جا با موتر فرار کند، مورد شلیک قرار داده و زخمی ساخته اند.
در بدو امر معلوم نشد که چه کسانی در عقب این آدم ربایی قرار دارند. کاکر گفته است که تا حال تقاضای پول برای رهایی او نشده است.
وحید، در میانه سال‌های پنجاه اش است، در ایتالیا انجنیری و راه سازی تحصیل کرده و از چهار سال به این سو به حیث معین وزارت فواید عامه کار می کند.
کاکر گفته است که «او انسان بسیار مسلکی بوده و با کسی منازعه و دعوا نداشت».
حشمت الله ستانکزی سخنگوی پولیس کابل اختطاف احمد شاه وحید را تایید کرده و گفته است «نیروهای پولیس افغانستان اقداماتی را برای یافتن و تامین آزادی اش به راه انداخته اند».
اختطاف برای تقاضای پول جهت رهایی و همچنان آدم ربایی توسط شورشیان طالب در افغانستان نسبتاً معمول است، اما وحید عالی ترین مقام دولتی است که امسال اختطاف می شود.
یک سخنگوی طالبان از طریق تیلفون به اسوشیتید پرس گفته است که او از اختطاف روز سه شنبه اطلاع ندارد، اما جست‌وجو می‌کند که آیا شورشیان نامبرده در این رخداد دست دارند و یانه؟

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.