رهبر «تحریک انصاف» پاکستان: مخالف ساخت دیوار در خط دیورند هستم

گزارشگر:سه شنبه 31 اسد 1396 ۳۰ اسد ۱۳۹۶

mandegar-3رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان اعلام کرد که مخالف طرح ساخت حصار مرزی در خط دیورند با افغانستان است، زیرا این روند موجب تنش‌ در روابط دو کشور می‌شود.
عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف اخیرا اعلام کرده که از سیاست مرزهای باز حمایت می‌کند و مخالف ساخت ۲۵۰۰ کیلومتر حصار مرزی در خط دیورند با افغانستان است.
به گزارش رسانه‌های پاکستانی، عمران خان گفته که به جای ساختن دیوار در خط دیورند باید به تجارت آزاد و مرزهای باز با افغانستان توجه شود.
وی در ادامه تصریح کرد که رابطه بین افغانستان و پاکستان باید مانند کشورهای اتحادیه اروپا باشد و این روند در دراز مدت برای دو کشور مزایای بسیاری را به دنبال خواهد داشت.
این سیاستمدار پاکستانی از اسلام‌آباد خواسته تا روند ساخت حصار مرزی در خط دیورند را متوقف کند و سیاست مرزهای باز و تجارت آزاد دو کشور را گسترش دهد.
این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که رییس ستاد ارتش پاکستان چندی قبل، از آغاز اجرایی شدن طرح ساخت حصار مرزی در خط دیورند خبر داده بود و اینکه فاز اول این طرح در منطقه «باجور» در ایالت خیبر پختونخوا رو به پایان است.
با این حال دولت افغانستان نیز مخالف ساخت حصار مرزی در خط دیورند است و اقدامات پاکستان در این راستا را مغایر با قوانین خط دیورند می‌داند.
افغانستان بارها نسبت به عواقب ساخت حصار در دیورند به دولت پاکستان هشدار داده است.
در سال‌های گذشته نظامیان دو کشور بارها بر سر این مسئله درگیر شدند که ده‌ها کشته و زخمی برجا گذاشته است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.