رهبر طالبان در هلمند دستور آتش بس با داعش داده است

دو شنبه 17 میزان 1396/

جنرال عبدالرازق فرمانده پولیس ولایت قندهار می‌گوید که ملا هیبت‌الله رهبر گروه طالبان به ولایت هلمند سفر کرده و به جنگجویان خود دستور داده تا با تروریستان داعشی وارد جنگ نشوند.
mandegar-3جنرال عبدالرازق از چهره‌های سرشناس ضد طالبان در جنوب کشور گفت که ملا هیبت‌الله، یازده روز پیش سفری به ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند داشته است.
به گفته فرمانده پولیس ولایت قندهار، ملا هیبت‌الله به کمک سازمان استخبارات پاکستان «آی اس آی» از راه گردی‌جنگل بلوچستان به بهرامچه هلمند آمده و از آنجا وارد ولسوالی موسی قلعه شده است.
جنرال عبدالرازق بیان داشت که ملا هیبت‌الله در دیدار با شماری از فرماندهان طالبان از افزایش حملات هوایی نیروهای امنیتی بر مواضع طالبان به شدت ابراز نگرانی کرده و از جنگجویان طالب خواسته تا تاکتیک‌های جنگی خود را تغییر دهند.
فرمانده پولیس ولایت قندهار افزود که ملا هیبت الله در این دیدارش با فرماندهان نظامی طالبان گفته که هدف طالبان و داعش در افغانستان یکی است و بعد از این با جنگجویان داعش وارد جنگ نشوید.
جنرال عبدالرازق تاکید کرد:» در این سفر ملا هیبت‌الله را ملا شیرین رییس استخبارات طالبان، ملا گل آغا رییس کمیسیون مالی طالبان، صدر ابراهیم رییس کمیسیون نظامی طالبان و نعیم بریچی مسوول اکمالات طالبان همراهی کردند».
وی خاطر نشان کرد که رهبر گروه طالبان پس از اقامت کوتاه مدت در ولسوالی موسی قلعه و دیدار با فرماندهان نظامی طالبان، دوباره از همان مسیری که وارد افغانستان شده بود به پاکستان برگشته است.
در همین حال، قاری یوسف احمدی سخنگوی گروه طالبان تایید کرده که رهبر این گروه سفری به ولایت هلمند داشته است و گفته که سفر ملا هیبت الله به ولایات مختلف کشور و دیدار او با فرماندهان نظامی طالبان یک امر عادی و معمول است.
قاری یوسف احمدی اما تاکید کرده که ملا هیبت الله دستوری مبنی بر توقف جنگ طالبان با تروریستان داعشی نداده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.