ریاست برشنا: تا ده روز دیگر مشکل برق حل می‌شود

گزارشگر:چهار شنبه 3 سنبله 1395 ۲ سنبله ۱۳۹۵

mandegar-3مسوولان ریاست برشنا، دلیل افزایش قطع برق را در شهر کابل طی هفته‌های اخیر، افزایش مصرف باشندهگان کابل عنوان کرده می‏گویند که به دلیل گرمی هوا، مصرف برق در کابل بالا رفته و برق فعلی جواب‏گوی نیازمندی‌های مردم نیست.
وحیدالله توحیدی، مسوول نشرات ریاست برشنا در گفت‌وگو با رسانه‌ها تصریح کرد که علت افزایش قطعی برق (پرچوی‌‎های برق) کابل در هفته‏های اخیر، پایین آمدن سطح تولیدات برق داخلی و افزایش مصرف باشندگان کابل به دلیل گرمی هوا می‏باشد.
آقای توحیدی افزود که به دلیل گرمی هوا، سطح آب در بندهای نغلو و سروبی کاهش یافته است و تولید برق از این بندها به کمتر از ۴۰ میگاووات میرسد، در حالیکه قبلاً این بندها اضافه تر از ۱۰۰ میگاووات برق تولید می‏کرد.
مسوول نشرات ریاست برشنا، به پایتخت نشینان اطمینان داد، که تا دوهفته دیگر با وصل شدن برق ازبیکستان و افزایش تولیدات داخلی، مشکلات پرچوی برق بصورت کامل حل خواهد شد.
او خاطر نشان کرد که با وصل شدن برق ازبکستان شهروندان از برق با کیفیت مستفید خواهند شد.
توحیدی هم‌چنان تصریح کرد که که بعضی پرچوی های برق ازجانب کشوری که برق خریداری شده نیز صورت می‏گیرد.
این در حالی است که باشندگان شهر کابل از افزایش سکتگی های برق در دو هفته اخیر سخت شکایت داشته می‏گویند که در اثر پرچوی های برق بسیاری از وسایل برقی شان سوخته و از این ناحیه خسارات زیادی را متقبل شده‏اند.
حسین سروش، یکی از باشندهگان شهر کابل که دکان خیاطی دارد می‌گوید که افزایش پرچوی های برق مشکلات زیادی را برای آنان به بار آورده است.
آقای سروش افزود: کسانی‏که کارهای روزانه شان وابسته به برق است، به کلی مختل شده است، چون روزانه حدود هفت تا یازده ساعت را با بی برقی سپری میکنند.
با وجود وعده‌های از سوی حکومت برای رفع این مشکل، اما قطع برق معضلی است که سال‌ها مردم کابل را رنج می‌دهد.
پیش از این نیز شهروندان کابل، بخصوص در ایام زمستان با مشکلات سکتگی برق مواجه بودند و سالانه از بابت قطع شدن برق خسارات هنگفتی را متقبل شده اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.