ریاست حکومت وحدت ملی: غنی در نشست عمومی سازمان ملل شرکت نمی‌کند

/

سخنگوی ریاست حکومت وحدت ملی می‌گوید، محمداشرف غنی در نشست سالانۀ مجمع عمومی سازمان ملل متحد اشتراک نمی‌کند و تصمیم گرفته است حمدالله محب، مشاور امنیت ملی را به این نشست بفرستد.
صدیق صدیقی دیروز در یک نشست خبری در کابل گفت: نشست مجمع عمومی سازمان ملل مهم است و ما در مرحله مهم انتخابات داریم؛ رییس‌جمهور به دلیل مصروفیت در حکومت، قرار نیست در این نشست اشتراک کند و قرار است به نماینده‌گی از افغانستان، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی اشتراک نماید.
او اضافه کرد که روند صلح را دوام‌دار خواند و تاکید کرد که انتخابات در زمان تعیین شده برگزار می‌شود.
سخنگوی ریاست حکومت وحدت ملی خاطرنشان کرد که پناهگاه هراس‌افگنان در خاک افغانستان و پاکستان است و افغانستان با تهددید بالقوه توسط این گروه‌ها مواجه است و طالبان عامل اصلی خشونت در افغانستان می‌باشد.
صدیقی تاکید کرد، حکومت و نیروهای امنیتی تلاش دارند جلو خشونت علیه مردم را بگیرند. گروه داعش در مرکز و شرق افغانستان یک تهدید است و حکومت تلاش دارد با این تهدید مبارزه کند.
به گفتۀ او، وضعیت بشری در افغانستان در حالت خوبی قرار ندارد و این مسوولیت حکومت است که با راه‌اندازی برنامه‌های بزرگ، به مشکلات مردم رسیده‌گی کند که این برنامه‌ها بدون کمک‌های جهانی میسر نیست.
از سوی دیگر، او در مورد گزارش تازه کمیته مبارزه با فساد در مورد وزارت امورخارجه خاطرنشان کرد: «گزارش اخیر کمیته مبارزه با فساد از چالش‌های عمده در قسمت استخدام‌ها در وزارت خارجه پرده برداشت. حکومت طبق این گزارش فیصله کرده تا هیأتی توظیف شود و این چالش‌ها را در وزارت خارجه مورد بررسی قرار دهد».
او افزود، در این تفتیش سلیقۀ شخصی وجود ندارد و کار حکومت افغانستان است و حکم بررسی‌ در وزارت خارجه طبق معمول صورت گرفته است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.