رییس‌جمهور: برنامۀ چهارسالۀ اصلاحات و تقویت نیروهای امنیتی تهیه شده است

شنبه 28 حوت 1395/

رییس‌جمهور حکومت وحدت ملی تاکید کرده است که برای چهار سال آینده برنامه واضح اصلاحات و تقویت نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تهیه شده که هدف آن سرکوب و نابودی کامل تروریستان می‌باشد.
محمداشرف غنی رییس‌جمهور، در ختم کنفرانس افسران ارشد نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، با افسران ارشد این نیروها شامل فرماندهان mandegar-3قول‌اردوها، امنیه، زون‌ها و رؤسای امنیت ملی کشور دیدار کرد.
در این دیدار که شام پنج‌شنبه هفتۀ گذشته (۲۶ حوت) در ارگ انجام شد آقای غنی گفت، سال ۱۳۹۵ سال سربازی ما بود و نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان از هیچ ‌نوع تلاش در راستای دفاع از وطن و مردم دریغ نکرده‌اند و تلاش‌های افسران، بریدملان، ساتنمنان و سربازان ما بود که اهداف استراتیژیک دشمن را به نابودی مواجه ساخت.
او با اشاره به اینکه اکنون تعریف واضح از دوست و دشمن نزد دولت و مردم افغانستان وجود دارد بیان داشت، دشمن؛ دشمن است و هرکسی که در مقابل مردم ما سلاح بردارد، دشمن ماست و با تمام قوت مانع رسیدن به اهداف شوم شان می‌شویم.
آقای غنی با تأکید گفت که هیچ شک و شبه باید در پیروزی و کامیابی ما نباشد.
او افزود، برای چهار سال آیندۀ برنامۀ واضح اصلاحات و تقویت نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان ترتیب گردیده که افغانستان را به ثبات، ترقی و رفاه سوق خواهد داد و هدف آن تغییر معادلۀ استعمال قوا می‌باشد.
او علاوه کرد که هدف تروریستان مبدل کردن افغانستان به میدان جنگ است، اما ما برای تأمین زنده‌گی مرفه برای پنج نسل آینده مبارزه می‌کنیم.
محمد اشرف غنی تصریح کرد که جنگ افغانستان داخلی نیست، اگر این جنگ داخلی می‌بود باید ختم می‌شد، اکنون ما در موج پنجم تروریسم بین‌المللی قرار داریم. وی بر مبارزه با فساد اداری و قاچاق‌چیان مواد مخدر تاکید کرده گفت، هرکسی‌که می‌خواهد افغانستان را از این طریق تخریب کند، دشمن این خاک است.
آقای غنی خطاب به افسران ارشد نیروهای امنیتی و دفاعی گفت، شما در صف اول مبارزه با تروریسم و سنگر آزادی و دفاع بین‌المللی قرار دارید، زیرا اهداف و منافع مشترک، کشورها را یک‌جا ساخته و همکاری را افزایش داده‌است.
او بر هم‌آهنگی بیشتر میان همۀ نیروهای امنیتی ودفاعی به‌منظور فایق ‌آمدن و از بین‌بردن برنامه‌های دشمن تاکید ورزیده گفت، دشمن باید بداند که ارادۀ ما را برای مبارزه و رسیدن به صلح مختل نمی‌تواند. آقای غنی به‌خاطر جلوگیری از تلفات نیروهای امنیتی و دفاعی به مسوولان ارشد امنیتی و دفاعی دستور داد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.