رییس‌جمهور پیشین: بدون اتحاد روسیه، چین و هند افغانستان باثبات نمی‌شود

/

شنبه  ۶ سرطان ۱۳۹۴

 

حامد کرزی، رییس جمهور پیشین می‌گوید که روسیه همسایۀ افغانستان است و از این کشور خواست که افغانستان را در مبارزه با تروریسم کمک کند.

آقای کرزی که در سفری چهار روزه عازم روسیه شده است، روز پنج‌شنبه در نشستی خبری به خبرگزاری «روسیۀ امروزی» گفت که افغانستان زمانی باثبات می شود که همسایه‌هایش؛ روسیه چین و هند در مبارزه با تروریسم سهم فعال گیرند.
رییس جمهور پیشین هم‌چنان افزود که دیروز روی همین موضوع با ولادیمیر پوتین، رییس جمهور و سرگی لاوروف، وزیر خارجۀ روسیه گفت وگو کرده است.
mnandegar-3آقای کرزی می‌گوید که بدون مبارزه با تروریسم، راه دیگری برای دست‌یابی به صلح و ثبات در دست نیست.
او افزود که به رییس جمهور و وزیر خارجۀ روسیه پیشنهاد کرده که روسیه و افغانستان باید در زمینۀ مبارزه با تروریسم به گونۀ مشترک کار کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :
  • Nawid Parsa

    وزارت خارجه و دولت افغانستان باید طی اعلامیه یی واضح سازند که آیا حامد کرزی نماینده فوق ا لعاده آنان می باشد و یا این که اظهارات موصوف در رابطه به اوضاع افغانستان نظر شخصی وی است و وی هیچگونه ماموریتی از جانب افغانسان ندارد. حکومت ضعیف ” وحدت ملی”؟؟؟ هیچ نوع واکنشی در مقابل سفر ها و اظهارات کرزی” که مثل رئیس جمهور برحال ومسئول پیشبرد سیاست افغانستان” صحبت می کند نشان نداده است. نه دستگاه اداری – دیپلوماسی افغانستان در باره حکومتداری چیزی می فهنمد ونه دوتیم دولت وحدت ملی. خاموشی در باره فعالیت های تخریبی کرزی مختل المشاعیر سوال بر انگیز است. کرزی می تواند در مراکز تحقیقی دعوت شود و بیانیه بدهد اما ملاقات های وی با سران کشور ها و صحبت های مانند یک مسول سیاسی که بر حال می باشد در باره اوضاع افغانستان ناشی از حماقت خود وی که موقف خود را نمیداند و ضعف دولت” شتر،گاو پلنگ کابل می باشد. اشرف غنی که انتروپولوژی درس خوانده و مریض جسمی و روانی نیز می باشد از سیاست و دولتداری به غیر از چیغ زدن چیزی نمی فهمد.