رییس‌جمهور کرزی به کابینه: مردم را نفریبید، من نامزدی ندارم!

گزارشگر:22 دلو 1392 ۲۱ دلو ۱۳۹۲

رییس‌جمهور کرزی در جلسۀ روز گذشتۀ کابینه، یک‌بار دیگر بر بی‌طرفی دولت در پروسۀ انتخابات تأکید کرد و به تمام مسوولان و کارمندان دولتی و به‌ویژه والیان و وزرای کابینه دستور داد تا از امکانات دولتی به نفع هیچ نامزدی استفاده نکنند.
بربنیاد خبرنامۀ ارگ، رییس‌جمهور کرزی گفت که مسوولان و کارمندان دولتی منحیث شهروندان کشور حق دارند که در مورد کاندیدان مورد علاقۀ شان نظر مشخص خود را داشته باشند؛ اما به هیچ وجه نمی‌توانند از امکانات دولتی به نفع و یا ضرر یک کاندید مشخص استفاده کنند.mandegar- 3
حامد کرزی تصریح کرد که وظیفۀ حکومت افغانستان است تا زمینۀ انتخابات شفاف و عادلانه را برای همۀ مردم افغانستان، فراهم سازد.
او تاکید کرد که طرفداران هیچ کاندیدی حق ندارند تحت این عنوان که گویا حمایت رییس‌جمهور با تیم آن‌هاست، به مردم افغانستان معلومات نادرست بدهند و هیچ‌کسی در این رابطه نمی‌تواند از وی نماینده‌گی نموده، کسی را برای رای دادن به کاندیدای دلخواه‌اش فراخواند.
حامد کرزی با تأکید خاطر نشان کرد که برای برگزاری یک انتخابات شفاف و عادلانه در کشور متعهد است و هیچ‌گونه مداخلات خارجی را در انتخابات اجازه نمی‌دهد.

 

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.