رییس اجرایی: اصلاحات انتخاباتی یک امر حتمی است

دوشنبه 3 جوزا 1395/

mandegar-3داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی ساعاتی قبل از سفزش به ترکیه، در دیدار با ریچارد اولسون نمایندۀ ویژۀ امریکا برای افغانستان و پاکستان تاکید کرده است که اصلاح نظام انتخاباتی افغانستان یک امر حتمی می باشد.
دفتر رسانه‌های ریاست اجرایی با نشر خبرنامه‌یی گفته است که داکتر عبدالله و آقای اولسون در این دیدار که در قصر سپیدار بود پیرامون مسایل مختلف با یکدیگر بحث و گفتگو کرده اند.
آقای اولسون در نخست از معرفی شدن سرپرست جدید وزارت دفاع و امنیت ملی از سوی حکومت وحدت ملی به شورای ملی استقبال کرده است.
او با اشاره به نشست‌های ورسا و بروکسل گفته است که امریکا امیدوار است که افغانستان در این نشست‌ها امیدوارم حکومت افغاستان پیشنهاد و خواسته‌های مشخصی داشته باشند.
نمایندۀ ویژۀ امریکا برای افغانستان و پاکستان، یکبار دیگر به اصلاح نظام انتخاباتی افغانستان تاکید کرده و بیان داشته که امریکا توقع دارد حکومت افغانستان در این مورد اقدامات جدی را روی دست گیرد.
آقای اولسون نقش چین را نیز در مسایل افغانستان مهم و با اهمیت خوانده و گفته است که چین و امریکا در منطقه منافع مشترک دارند.
داکتر عبدالله نیز در این نشست به اصلاحات انتخاباتی تاکید کرده و بیان داشته که باید لیست رأی دهندهگان و حوزۀ رأی‌دهی باید مشخص شود.
رییس اجرایی حکومت وحدت ملی خاطر نشان ساخته است که حکومت در تمام عرصه‌ها متعهد به اصلاحات می‌باشد و برای نشست‌های بروکسل و ورسا نیز آمادهگی کامل دارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.