رییس اجرایی به مردم: فرصت دهید

سه شنبه 3 اسد 1396/

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت پس از یک حمله خونین دیگر در شهر کابل، ابراز امیدواری کرده که مردم به حکومت فرصت دهند تا با آوردن اصلاحات، در وضعیت امنیتی کشور تغییر ایجاد کند.
داکتر عبدالله عبدالله که روز دوشنبه (دوم اسد) در جلسه شورای وزیران صبحت می‌کرد، بیان داشت که مردم از وضعیت کنونی راضی نیستند و حق mandegar-3دارند از این وضعیت راضی نباشند.
وی؛ حمله انتحاری صبح روز گذشته در غرب شهر کابل که ۲۴ کشته و ۴۲ زخمی برجای گذاشت را به شدت محکوم کرد.
رییس اجراییی حکومت وحدت ملی گفت، با این حمله، یک جنایت دیگر به نام تروریستان و جنایت‌کاران ثبت گردید.
داکتر عبدالله با اشاره به اوضاع امنیتی و سیاسی کشور گفت که در شرایط کنونی – با درک و احترام به همه تفاوت‌ها و دیدگاه‌ها- باید در مبارزه با دشمن در صف واحد قرار گیریم.
وی با بیان این مطلب که صف دشمن و دوست واضح است و نباید این صف مغشوش شود، گفت:” امنیت شهروندان بزرگترین مسوولیت ماست. مردم از وضعیت کنونی راضی نیستند و حق دارند قانع نباشند”.
رییس اجرایی ابراز امیدواری کرد که مردم فرصت بدهند تا با ادامه اصلاحات، در وضعیت امنیتی تغییر ایجاد شود.
گفتنی است که صبح امروز یک حمله انتحاری در منطقه سرکاریز در مربوطات حوزه سوم امنیتی شهر کابل به وقوع پیوست. یک مهاجم انتحاری یک موتر نوع کرولا مملو از مواد انفجاری را در این منطقه منفجر کرد.
هدف این حمله، موتر حامل کارمندان وزارت معادن بود. در این حمله انتحاری، ۲۴ نفر کشته و ۴۲ تن دیگر زخمی شدند.
گروه طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفت.

اشتراک گذاري با دوستان :
 • Nawid Parsa

  از ” جلالتمآب ” داکتر عبدالله نقل قول شده است که : حکومت در تامین امنیت شهر وندان موفق نبوده است به ” ما ” وقت بدهید تا اصلاحات آورده و…..
  چند روز قبل ” جلالتمآب” دیگری آقای محقق گفتند که ” جلالتمآب ” عبدالله همانند یک مشاور غنی هم صلاحیت ندارد.
  درین فضا یی که غنی و تیم تبار گرایش با ” بیروی سیاسی غنی -اتمر ” یعنی شورای امنیت ملی سخت مورد انتقاد میباشد و غنی در انزوای سیاسی قرا ردارد چرا عبدالله به گفته عامیانه ” خوده ده دان مردم می اندازه “.
  کسی نیست تا برای وی مشوره بدهد که این نوع سخنان را وقتی بگویی گه پنجاه در صد صلاحیت داشته باشی و بعد در مسئولیت مساویانه شریک میبودی. همه سیاسیون و اعضای پارلمان این را می فهمند و همه غنی و منشی بیروی سیاسی وی اتمر را ا نتقاد می کنند. اندکی اگر بصیرت ، گوش شنوا و چشم باز در یک فرد سیاسی باشد این تصویر سیاسی تیم غنی و اجراات شان را می بیند.
  “جلالتمآب “عبدالله چراخود را مسئول غفلت و اهمال جنایتکارانه امنیتی مثلث شوم “غل” زای اتمر-غنی -ستانکزی میدانی که خودت به اندازه یک مشاور صلاحیت نداری؟؟؟ . بگذار غنی-اتمر پاسخ دهندوکلمه “ما” را بکار نبر.
  پ.ن. : اگر جرئت داری در پیوند با تراژیدی تیوره غور پیشنهاداتی را در فسبوک خود نموده ام آن را همراه با پیشنهادات کارشناسانه دیگر طی کنفرانس مطبوعاتی اعلان و یک کابینه کوچک متشکل از وزرای مسئول بنام کابینه ضد تروریسم تشکیل و اجراات عاجل بنما. به گفته آمر خودت که وی را ” جلالتمآب ” رئیس جمهور میگویی در حالی که رئیس حکومت وحدت ملی میباشد و رئیس جمهور انتخابی نیست : دا گز او دا میدان