رییس اجرایی: طالبان با زیر مجموعه‏‎های‌شان حاضر به صلح نیستند

گزارشگر:چهار شنبه 11 دلو 1396 ۱۰ دلو ۱۳۹۶

mandegar-3رییس اجرایی در دیدار با فرانک باک ینس، وزیر دفاع ناروی گفته است که طالبان و زیرمجموعه‌های‌شان حاضر به صلح و مذاکره نیستند
بر بنیاد خبرنامه ریاست اجرایی، در این دیدار، در پیوند به اوضاع جاری در افغانستان و منطقه، همکاری‌ها در مبارزه با تروریسم و کمک‌های ناروی با دولت و مردم افغانستان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
عبدالله عبدالله دربارۀ اوضاع کنونی در کشور صحبت نمود و گفت که فشارهای جامعه جهانی بر حامیان تروریستان باعث شده است که آنها واکنش نشان بدهند و به تشدید حملات هراس‌افگنانه بپردازند. حکومت افغانستان با توجه به اعلام استراتژی امریکا و تحولات منطقه، پیش‌بین افزایش حملات هراس‌افگنانه بود.
رییس اجرایی افزود که جامعه جهانی باید به مراکز آموزش، تجهیز و تمویل تروریستان در منطقه رسیده‌گی نماید و جلو استفادۀ ابزاری کشورهای مشخص از تروریزم را بگیرد.
او تأکید کرد که طالبان با زیر مجموعه‌های‌شان آمادۀ صلح و مذاکره نیستند و به حملات تروریستی و کشتن زنان و کودکان افغانستان ادامه می‌دهند. رییس اجراییه گفت که خشونت، کشتار و هدف قراردادن غیرنظامیان، نهادهای خیریه و کمک‌ رسان بشری، قاسم مشترک طالبان، داعش و زیر مجموعه‌های این گروه‌ها می‌باشد. اما رییس اجرایی بر مقابله و به زیرکشیدن این گروه‌های تروریستی تأکید ورزید.
در ادامه، وزیر دفاع ناروی بر ادامۀ حمایت و پشتیبانی کشورش از حکومت وحدت ملی و مردم افغانستان در عرصه‌های مختلف اطمینان داد و از حملۀ گروه‌های تروریستی بر نهادهای خیریه در افغانستان ابراز نگرانی کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.