رییس اجرایی: کودکان خیابانی شرایط دشواری دارند

شنبه 6 قوس 1395/

mandegar-3رییس اجرایی افغانستان در روزجهانی کودکان با شماری از اطفال خیابانی در قصر سپیدار دیدار کرده و آنان را مورد نوازش و شفقت قرار داده است.
براساس خبرنامه ریاست اجرایی، رییس اجرایی کشور در این برنامه گفت: سرمایه‌گذاری بالای اطفال افغانستان به معنی سرمایه‌گذاری بالای امنیت و آینده افغانستان است.
در آغاز برنامه خانم خاطره یوسفی رییس بنیاد شگوفایی زنان افغانستان با ابراز قدردانی از رییس اجرایی گفت: همکاری امروز ریاست اجرایی کشور برای حل مشکلات اطفال خیابانی ما را امیدوار می‌سازد تا برای آنان در آینده زمینه‌های آموزشی و یادگیری کارهای حرفوی فراهم شود.
خانم یوسفی در ادامه از رییس اجرایی کشور خواست که برای اطفال خیابانی یک مرکزی آموزشی و مسلکی ایجاد نماید تا در آن مرکز اطفال خیابانی برعلاوه آموزش، کارهای مسلکی و حرفوی را نیز یاد بگیرند و از این طریق در آینده برای خانواده‌های‌شان تامین معیشت نمایند.
در این برنامه دختر خردسالی بنام مرسل جلال گفت: خودش پلاستیک جمع آوری می کند و برادرش کراچی دارد، از این طریق زندگی شان را پیش می‌برند. او گفت علاقه دارد، درس بخواند. پسر دیگر بنام امید از رییس اجرایی کشور خواست که برایش زمینه درس خواندن را فراهم نماید تا در آینده انجنیر شود. در نهایت اطفال خیابانی در یک نقاشی دستی از رییس اجرایی کشور قلم و کتاب، کار و خانه و تامین صلح و امنیت خواستار شدند.
عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور با ابراز خوشحالی از دیدار اطفال خیابانی گفت: اطفال خیابانی در افغانستان شرایط سخت را سپری می کنند و آنان آرزوی دسترسی به صلح و امنیت، درس و آینده بهتر و نان و لباس را دارند که از نیازهای ضروری انسانی می‌باشد. در این زمینه حکومت تلاش می کند تا مشکلات اطفال خیابانی را در حد توان و امکانات موجود حل کند.
رییس اجرایی کشور در اخیر به وزارت‌های کار و امور اجتماعی، معارف، صحت عامه و امور زنان هدایت داد تا یک طرح جامع را در باره چگونگی حل مشکلات اطفال خیابانی در زمینه صحت، آموزش و فراگیری کارهای مسلکی تهیه نمایند و گزارش دهند تا اقدامات عملی صورت گیرد.
در ضمن قابل یادآوری است که از طرف ریاست اجرایی کشور برای اطفال خیابانی این برنامه بسته‌های کمکی داده شد و همچنان رییس اجرایی کشور هدایت داد: طفل خیابانی که به مریضی گرفتار است؛ تحت تداوی و مراقبت گرفته شود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.