رییس جمهور به ماموران امنیت ملی: امنیت ملی شمشیر پنهان است

شنبه 22 حوت 1394/

رییس جمهور غنی در دیدار با مأموران امنیت ملی گفته است که جنگ در افغانستان، جنگ میان حق و باطل است.
آقای غنی شام پنجشنبه با آمرین حوزه‌های شهری و مدیران امنیت ملی ولایات خوست، کنر، لوگر، پکتیا و ننگرهار دیدار کرده است.
بر اساس خبرنامه ارگ، در این دیدار که در ارگ انجام شد، ابتدا مسعود اندرابی سرپرست ریاست عمومی امنیت ملی در رابطه به سیمینار دو روزۀ mandegar-3آمرین حوزه‌های شهری و مدیران امنیت ملی ولایات کشور معلومات داده، گفت که برای نخستین بار آنان با همدیگر دیدار کردند و تجارب و چالش‌های خویش را شریک ساختند.
وی گفت که سیمینار مذکور وضعیت حقیقی امنیتی کشور را مورد بررسی قرار داد و نتایج آن جمع بندی گردیده با وزارت‌های دفاع ملی و امور داخله نیز شریک می‌گردد.
بعداً مدیر امنیت ولسوالی کامه ولایت ننگرهار به نمایندگی از آمرین حوزه‌های شهری و مدیران امنیت ملی ولایات خوست، کنر، لوگر، پکتیا و ننگرهار صحبت کرد و از رهبری ریاست عمومی امنیت ملی بخاطر برگزاری سیمینار مذکور تشکری نموده، برگزاری آنرا در امور اپراتیفی و اطلاعاتی خویش مفید خواند.
وی همکاری بزرگان قومی و متنفذین، علمای دین، جوانان وفعالان مدنی را با ارگان‌های امنیتی در راستای تامین بهتر امنیت کشور ارزنده دانست.
رییس جمهور غنی پس از استماع معلومات متذکره، ضمن اینکه تدویر سیمینار مذکور را یک ابتکار خوب دانست، از باور و شجاعت ماموران امنیت ملی به خاطر خدمتگذاری به مردم افغانستان تشکری کرد. وی گفت که امنیت ملی چشم، گوش، عقل و شمشیر پنهان است.
رییس جمهور خاطر نشان کرد که مبارزه شما ماموران نیروهای امنیتی و دفاعی کشور یک روزه نیست بلکه به برکت قربانی‌های شما نسل‌های آینده آرام خواهند بود. وی افزود که این وطن را مشترکاً و با اتفاق می‌سازیم.
آقای غنی گفت که اکنون زمان تعهد می‌باشد و باید هر فرزند این کشور تعهد کند که به این خاک خدمت می‌کند و تنها در همین خاک باعزت زنده‌گی می‌نماید.
رییس جمهور خطاب به ماموران امنیت ملی گفت که در حصه شناخت جغرافیا و رسوم و عنعنات کشور تلاش نمایند زیرا بدون شناخت از وطن و مردم، پیشبرد امور دشوار است.
رییس جمهور غنی گفت که جنگ در افغانستان، جنگ میان حق و باطل است. او افزود که ما بدون اسلام فلسفه‌یی نداریم و مسلمان هستیم، بودیم و خواهیم بود.
رییس جمهور گفت که وظیفه امنیت ملی جلوگیری از استعمال قوه غیر مشروع است و افزود که اگر در مورد جنگ اطلاعات وجود نداشته باشد، استعمال سلاح به تنهایی سودمند نیست.
وی گفت که معلومات درست شما قوت هر مرمی را صد برابر می‌سازد و اگر معلومات ناقص باشد به جای یک مرمی صد مرمی بی‌فایده به مصرف می‌رسد. رییس جمهور افزود که قوه را طوری استعمال نمائید که نتیجه داشته و مورد قبول مردم باشد.
رییس جمهور در اخیر سخنانش با تأکید بر این‌که دولت افغانستان عزم و ارادۀ قوی دارد گفت که ما باید با ارادۀ مستحکم، این وطن را آباد بسازیم.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.