رییس جمهور کرواسیا به رییس اجرایی: تا رسیدن به ثبات و استقرار افغانستان را کمک می‌کنیم

یک شنبه 2 جوزا 1395/

کولیندا گرابار- کیتاروویچ رییس جمهوری کرواسیا در دیدار با داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور در کابل گفته است که کشورش به کمک‌ها و حضور خود تا رسیدن به ثبات و استقرار افغانستان ادامه خواهد داد.
همچنان، داکتر عبدالله در این دیدار گفته است که کمک‌ها و حضور نیروهای کشور کرواسیا در چوکات ناتو بالای توسعه و ثبات افغانستان تاثیرات فوق العاده دارد.
وی با تاکید بر اراده جدی حکومت برای مبارزه با تروریزم بیان داشت: « ظرفیت سازی و توانمندی نیروهای امنتیی ما امیدوار کننده است و این نیروها تا حالا با تمام توان خود طالبان را سرکوب کرده‌اند؛ اما حضور قوت‌های بین المللی بر علاوه مبارزه مشترک با تروریزم از نظر روانی نیز افغانستان را کمک می‌کند به این خاطر لازم است تا جامعه بین‌‌المللی این نکته را در کنفرانس وارسا و بروکسل مدنظر داشته باشد».
رییس اجرایی خاطر نشان ساخته که هر چند بعد از حملات نیروهای پاکستان بالای طالبان، برخی از این گروه در افغانستان و منطقه به داعش پیوسته اند؛ اما نیروهای امنیتی افغانستان با آنان برخورد قاطع کرده‌اند؛ ولی با آن هم افغانستان نیازمند مبارزه مشترک و همه‌گانی برعلیه تروریزم و افراطیت می باشد و به این دلیل ما خواهان همکاری های درازمدت جامعه بین المللی به ویژه ایالات متحده امریکا، ناتو و ایتلاف بین المللی می باشیم».
در این دیدار رییس اجرایی با ابراز امیدواری از اقدامات بنیادین حکومت وحدت ملی در راستای بهبود وضعیت اقتصادی گفته است: « امسال در سطح کلان برنامه‌های سازنده و اساسی مثل پروژه انتقال برق کاسا یک هزار، پروژه انتقال گاز تاپی و وصل شدن افغانستان به آب‌های بین المللی از طریق بندر چابهار ایران در حال اجرا شدن است. اما باز هم افغانستان برای گذار اقتصادی و رسیدن به توسعه پایدار نیازمند تداوم همکاری های بین المللی می باشد».
در همین حال؛ رییس جمهور کرواسیا گفته است که موفقیت نیروهای امنیتی افغانستان برای سرکوب طالبان و سایر گروه‌های شورشی امیدوارکننده است و کشورش باور دارد که این نیروها برنامه‌های تروریستان را همچنان خنثی و ناکام می سازند.
وی از تلاش های حکومت وحدت ملی ستایش کرده بیان داشت که کشورش از تلاش‌ها و برنامه‌های حکومت وحدت ملی حمایت نموده و اعلام می‌دارد که به حضور و کمک‌های خویش تا رسیدن به ثبات و استقرار در افغانستان ادامه می‌دهد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.