رییس شورای علما: با دشمن بی‌رحم، مکار و غدار طرف هستیم

چهار شنبه 25 حوت 1395/

اعضای شورای سرتاسری علمای افغانستان در دیدار با رییس اجرایی حکومت “قتل عام” شفاخانۀ چهارصد بستر را به شدت محکوم کرده‌اند.
در این دیدار که دیروز در کابل صورت گرفت، نخست مولوی قیام‌الدین کشاف رییس شورای علمای افغانستانگفت که دهشت‌افگنان در این شفاخانه، mandegar-3زخمی‌ها و داکتران را قتل عام کرده‌اند.
او تصریح کرد: ما با یک دشمن بی‌رحم، مکار و غدار طرف هستیم. آنان با حمله بر شفاخانۀ سردار داوود نشان دادند که به هیچ ارزش انسانی پای‌بند نیستند؛ جنایت آنان در تصور انسان نمی‌گنجد. هیچ کسی قتل عام یک شفاخانه را در مخیلۀ خود هم نمی‌گنجاند. چون چنین عملی تا کنون صورت نگرفته بود. اما آیا در این حمله کدام کافر را کشته‌اند؟!
مولوی قیام‌الدین کشاف خطاب به آن‌هایی‌که جهاد را در افغانستان اعلام کرده‌اند، گفت: “شما در افغانستان اعلام جهاد کرده‌اید و گفته‌اید که در مسجد حملۀ انتحاری و انفجاری کنید؛ آیا در مساجد امریکایی‌ها نماز می‌خوانند؟ در محراب بمب می‌گذارید؛ آیا امریکایی‌ها در محراب مساجد می‌ایستند؟ بر مراسم جنازه حمله می‌کنید؛ آیا در نماز جنازه امریکایی‌ها شرکت می‌کنند؟.”
او افزود: آن‌هایی‌که فتوای جهاد داده‌اند، ناحق هستند. چون افغان‌ها مسلمان هستند و شریعت در کشور جاری است، پنج وقت آذان در مساجد داده می‌شود. در چنین وضعیتی، برخی مفتی‌ها بی‌خبر از اساسات اسلام، فتوای جهاد سر می‌دهند. او تصریح کرد: خداوند چنین مفتی‌هایی را هدایت کند و اگر قابل هدایت نیستند، تباه‌شان سازد.
رییس شورای سرتاسری علمای افغانستان با بیان این‌که وحدت مردم افغانستان ضامن موفقیت‌شان است، گفت که افغان‌ها باید متحد و یک‌پارچه در برابر فساد، رشوت، دروغ و فریب‌کاری مبارزه کنند و اگر این اعمال نابود نشود، از رحمت خداوند بی‌بهره و با مصیب گرفتار خواهیم بود.
در این دیدار،عبدالله عبدالله گفت که اعلام جهاد برضد مردم افغانستان بزرگترین ظلم است، چرا که بیشتر از هر جای دیگر شریعت اسلام در افغانستان جاری است.
رییس اجراییکشور گفت که مسوول بدبختی افغانستان کسانی هستند که با سوءاستفاده از اسلام در برابر مردم افغانستان اعلام جهاد کرده‌اند. آن‌ها زمینۀ فعالیت همۀ دهشت‌افگنان را فراهم کرده‌اند و حالا تمام تروریستان دست به دست هم داده و در افغانستان جنایت می‌آفرینند.
وی به علمای دینی گفت که شما در جنگ حق علیه باطل جانب حق را گرفته‌اید و حمایت شما برای ما اطمینان خاطر می‌دهد و حق بر باطل پیروز خواهد شد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.