رییس شورای ولایتی پروان: فعالیت طالبان در دره غوربند افزایش یافته است

دوشنبه 11 عقرب 1394/

mandegar-3رییس شورای ولایتی پروان که به منظور تقدیر و حمایت از نیروهای امنیتی مستقر در دره غوربند به این دره سفر کرده است، با ابراز نگرانی از افزایش فعالیت طالبان در غوربند می‌گوید که سازمان استخبارات نظامی پاکستان طالبان را در دره غوربند پروان برای نا امن ساختن این و لایت حمایت می‌کند.
غلام بهاءالدین جیلانی رییس شورای ولایتی پروان می‌گوید که طالبان از چندی به اینسو نشست‌هایی داشته و تصمیم گرفته اند تا بر ولایت پروان حمله کنند اما نیروهای دولتی به آنان اجازه سر بلند کردن را نداده اند.
آقای جیلانی افزود: « فعالیت طالبان متاسفانه پس از سقوط ولایت کندز در غوربند افزایش یافته، اطلاعاتی را که ما داشتیم آنها با حمایت آی اس آی پاکستان نشست هایی را برای طرح حمله بر پروان داشته اند اما نیروهای امنیتی برای آنها اجازه سر بلند کردن را ندادند.»
رییس شورای ولایتی پروان می گوید که در این اواخر فعالیت طالبان در این دره افزایش یافته است و باید طالبان به گونه ی جدی در این دره سرکوب شوند.
درهمین حال، مسوولان دولتی در ولسوالی سیاه گرد پروان نیز این گفته ها را تایید می کنند و می افزایند که باید هرچه زودتر در برابر طالبان در این دره اقدام شود.
محمدسعید صدیقی ولسوال سیاه گرد گفت: « متاسفانه پس از سقوط کندز تحرکات شان زیادتر شده و نیاز به اقدام جدی است تا آنان توان سر بلند کردن را نداشته باشند.»
از سویی هم شماری از سربازانی که برای دفاع از وطن و جان مردم در دره غوربند مستقر هستند اطمینان می‌دهند که مجال سر بلند کردن به گروه‌های هراس افگن را نخواهند داد.
دره غوربند از مناطق ناامن ولایت پروان است که بیشتر طالبان در این دره در ولسوالی سیاه گرد و شینواری فعالیت دارند و هر ازگاهی با نیروهای امنیتی درگیر می شوند اما به تازه‌گی و پس از سقوط ولایت کندز فعالیت این گروه به گفته مسوولان در این دره افزایش یافته و اگر برای سرکوبی آنان اقدام نشود تحرکات آنان بیشتر خواهد شد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.