سازمان ملل: هزاران نفر در دو ماه اخیر در افغانستان بیجا شده‌اند

چهار شنبه 18 حوت 1395/

سازمان ملل متحد در گزارشی از بیجا شدن هزاران نفر در افغانستان در دو ماه گذشته خبر داده است. دست‌کم در ۲۰ ولایت افغانستان مردم مجبور به ترک خانه‌های خود شده اند.
گزارش ملل متحد نشان می‌دهد که از شروع سال جاری میلادی، یعنی در حدود دو ماه، بیش از ۲۲ هزار و ۶۰۰ افغان خانه‌های خود را ترک کرده و در داخل کشور بیجا شده اند.
ملل متحد گفته است که شاهد بیجا شدن مردم در ۲۰ ولایت از ۳۴ ولایت افغانستان بوده است و ۳۶ درصد از بیجاشدگان در مناطقی به سر می‌برند که کارمندان امدادی به آنجاها دسترسی ندارند.
این گزارش ملل متحد همچنین شامل ارقام تازه از افغان‌هایی است که در سال گذشته مجبور به ترک خانه‌های خود شده اند. تعداد این افغان‌ها در سال گذشته ۶۵۰ هزار نفر بوده است.
ملل متحد پیش‌بینی کرده است که در سال جاری ۴۵۰ هزار نفر در داخل افغانستان بیجا خواهند شد.
این گزارش حاکی است که در هفته گذشته جنگ در دست کم ۱۲ ولایت افغانستان به ثبت رسیده است. این درگیری‌ها در ولایت‌های بغلان، کندز، فاریاب، ننگرهار، لغمان، کنر، کاپیسا، فراه، بامیان، بادغیس، هلمند و ارزگان صورت گرفته اند.
از جانب دیگر، مهاجران از پاکستان مجبور به بازگشت به کشور می‌شوند که این مساله مشکل را بدتر می‌کند و حکومت افغانستان توانایی رسیده‌گی به همه آن‌ها را ندارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.