سخنگوی جنرال دوستم: ترکیه از ائتلاف نجات حمایت می‎کند

یک شنبه 28 عقرب 1396/

سخنگوی حزب جنبش ملی افغانستان می‌گوید که رییس جمهوری ترکیه در دیدار با معاون اول ریاست جمهوری افغانستان، حمایت کشورش را از فعالیت‌های سیاسی ائتلاف نجات افغانستان اعلام کرده است.
mandegar-3بشیراحمد ته‌ینچ سخنگوی حزب جنبش ملی افغانستان گفت که جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری روز گذشته با رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه در ارگ ریاست جمهوری آن کشور در شهر انقره دیدار کرد.
آقای ته‌ینچ به خبرگزاری جمهور گفت که جنرال دوستم و آقای اردوغان در این ملاقات دو ساعته‌شان پیرامون مسایل مختلف گفتگو کردند.
وی بیان داشت که ژنرال دوستم در این دیدار خواستار همکاری همه جانبه دولت ترکیه در صلح و ثبات افغانستان شده است.
او تصریح نمود:» معاون اول ریاست جمهوری در این دیدار خواهان همکاری‌های لازم دولت ترکیه در حل مشکلات پناهجویان افغان مقیم ترکیه نیز شد و همچنین مساله افزایش بورسیه برای جوانان افغان را مطرح کرده است».
سخنگوی حزب جنبش ملی افغانستان گفت که رییس جمهوری ترکیه وعده داد که در زمینه اقامت مهاجرین بدون اسناد، آموزش و پرورش فرزندان آنها و دیگر مسایل مطرح شده در این دیدار، اقداماتی را روی دست خواهد گرفت .
آقای ته‌ینچ همچنان افزود:»در این دیدار رجب طیب اردغان ریس جمهوری ترکیه از فعالیت‌های سیاسی ائتلاف نجات افغانستان اعلان حمایت کرده و ائتلاف نجات افغانستان را گزینه خوبی برای قانونمند شدن افغانستان و مشروعیت نظام افغانستان درانتخاباتی سال آینده دانسته است».
وی همچنین بیان داشت که برنامه‌های معاون اول ریاست جمهوری کشور در ترکیه به اتمام رسیده و وی به زودی وارد افغانستان خواهد شد.
سخنگوی حزب جنبش ملی، گرچه درباره زمان دقیق بازگشت ژنرال دوستم چیزی نگفت اما تاکید کرد که تمامی آمادگی‌ها برای بازگشت معاون اول ریاست جمهوری گرفته شده است.
آقای ته‌ینچ تاکید کرد که با بازگشت ژنرال دوستم، ائتلاف نجات افغانستان فعالیت‌های سیاسی خود را افزایش خواهد داد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.