سخنگوی حزب اسلامی: آمدن حکمتیار به دلیل کندی تطبیق توافقنامۀ صلح به تاخیر افتاده است

گزارشگر:سه شنبه 15 حمل 1396 ۱۴ حمل ۱۳۹۶

mandegar-3حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار تأکید می‌کند که دلیل تاخیردر آمدن آقای حکمتیار به کابل، کندی در تطبیق توافقنامه صلح دولت با این حزب بوده است.
محمد نادر افغان سخنگوی حزب اسلامی به خبرگزاری جمهور گفت که آقای حکمتیار به زودی به کابل خواهد آمد.
آقای افغان درباره دلیل تاخیر در آمدن رهبر حزب اسلامی به کابل گفت:” قرار بود زودتر از این آقای حکمتیار در پایتخت کشور حضور یابد؛ اما کندی در تطبیق مواد توافقنامه صلح بین طرفین از سوی حکومت سبب شده که تا حضور وی به تاخیر افتد”.
پیش از این حزب اسلامی اعلام کرده بود که آقای حکمتیار قبل از سال جدیدی خورشیدی به کابل خواهد آمد.
سخنگوی حزب اسلامی تاکید کرد که پس از اعلام آمادگی های امنیتی و تخنیکی حکومت برای حضورآقای حکمتیار در پایتخت کشور، وی در اسرع وقت به کابل خواهد آمد.
این در حالی است که ریاست جمهوری کشورروز گذشته اعلام کرد که این نهاد برای حضور آقای حکمتیار در پایتخت کشور آمادگی کامل دارد.
ریاست جمهوری تاکید کرد که حکومت افغانستان برای تطبیق موافقتنامه صلح با حزب اسلامی متعهد است ومواد این توافقنامه را به ترتیب اجرایی خواهد کرد.
در همین حال سخنگوی حزب اسلامی اظهار داشت که ۷۰ زندانی این حزب که تا کنون در زندان بودند به زودی رها خواهند شد.
وی گفت که این زندانیان افرادی را شامل می شود که به جرم عضویت حزب اسلامی در موارد مختلف زیر نام طالب ومخالف دولت از سوی حکومت دستگیر وزندانی شده اند.
وی تاکید کرد که این گروه از زندانیان، اولین مجموعه از زندانیان حزب اسلامی اند که طبق مواد توافقنامه صلح بین طرفین توسط حکومت از زندان ها رها خواهند شد.
گفتنی است که پیش از این مسوولان حزب اسلامی بارها از حضور زود هنگام رهبر این حزب در کابل سخن گفته بودند؛ اما حضور وی به دلایل نامعلومی تاکنون به تعویق افتاده است.
در آخرین مورد مقام‌های این حزب اعلام کردند که پس از آزادی اولین گروه از زندانیان حزب اسلامی از زندان آقای حکمتیار در کابل حضور خواهد یافت.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.